"יש סטייל בתל אביב, אבל לא הרבה"

רומי ספקטור, 22, בלוגרית אופנה, סטודנטית לעיצוב אופנה בשנקר ומנהלת חנות האונליין De Rococo, מספרת איך מתחזקים חשבון אינסטגרם עם 70 אלף עוקבים ואיפה היא הכי אוהבת להסתובב בעיר

רומי ספקטור (צילום: אסף ליברפרוינד)
רומי ספקטור (צילום: אסף ליברפרוינד)
2 בנובמבר 2017

שם: רומי ספקטור

גיל: 22

תעסוקה: בלוגרית אופנה, סטודנטית לעיצוב אופנה בשנקר ומנהלת חנות האונליין De Rococo

מאיפה את במקור ואיפה גרה כיום?
"גדלתי בשכונת אפקה. לפני שנה עזבתי ללונדון ללמוד אדריכלות, אבל ביוני האחרון חזרתי לגור אצל ההורים בתל אביב והתחלתי ללמוד עיצוב אופנה בשנקר. היה לי קשה מאוד להשלים עם העובדה שאני רוצה לעסוק באופנה, זה היה תחביב אבל רציתי מקצוע ריאלי יותר. אחרי שהעברתי את כל החיים שלי ללונדון הבנתי שזה לא מה שחשבתי. זו הייתה השנה הכי קשה בחיים שלי, אבל החלטתי לסיים אותה ולא לחזור לארץ בתחושה של כישלון".

את מתחזקת חשבון אינסטגרם עם יותר מ־ 70 אלף עוקבים, איך זה תפס ככה?
"הייתי בכלל ספורטאית בנבחרת ישראל באקרובטיקה עד כיתה י"ב. התחלתי עם האינסטגרם כמשהו חובבני, זה מאוד הביך אותי. לא היה פה אינסטגרם עדיין, לצלם אוכל בבית קפה היה נחשב לפדיחה ואנשים לא ידעו איך לאכול אותי. לא אמרתי לעצמי 'יום אחד יהיה לי אתר לאופנה', זה היה כמו כדור שלג. התחלתי לייבא בגדים ולעשות מכירות פופ אפ, ובמכירה הראשונה פתאום טראח – סולד אאוט תוך שעות. הבנתי שקורה כאן משהו. הייתי אחת הראשונות שעשו את זה בארץ, אני בטוחה שאילו הייתי מתחילה היום זה היה לוקח הרבה יותר זמן. לפני חודש עליתי לאוויר עם חנות אונליין קבועה של בגדים מיובאים מאירופה שנקראת De Rococo , כך שהיום אני כבר משועבדת לזה, זה עבודה לכל דבר".

נשמע שיש לך 40 שעות ביממה, ואת בסך הכל בת 22. איך את מספיקה הכל? 
"אין לי חיים. ככה נראה הסופ"ש האחרון שלי: אני עוזבת את שנקר ב-6 בערב, נוסעת ישר לנתב"ג עם כל הקולקציה במזוודה, מגיעה לונציה לפנות בוקר, מצלמת 35 לוקים ביום עד החושך, חוזרת לארץ בטיסת לילה, עושה שיעורים במטוס, ישנה שעה ומגיעה ללימודים ב-8 בבוקר. אני גם צעירה, גם סטודנטית, ומנסה לשמור על שפיות בתוך כל זה. אבל אני מתה על זה".

איפה את רואה את העסק שלך בעתיד?
"אני לגמרי רואה את עצמי מוכרת עיצובים שלי, יבוא הוא שלב ביניים. אנחנו מייבאות דברים איכותיים ויקרים מאירופה. זה סוד מוחלט מאיפה בדיוק, אני רק יכולה להגיד שאלו מקומות טובים. חשוב לי גם שהמחירים יהיו פיירים כיוון שכל העניין התחיל מרצון להקים חברה עם מחירים של זארה אבל עם פריטים מיוחדים בכמויות קטנות, כך שאתה לא מזהה את הבדים מקילומטרים".

לתל אביבים יש סטייל בעינייך?
"ישראל היא מדינה קשה במובן הזה. אני מודה שאני בקושי שואבת השראה ממנה, יש סטייל בעיר אבל לא הרבה. אני חושבת שהתחום הזה לא מפותח פה מספיק ואין לו במה. לאנשים פה אין מספיק תודעה לזה עדיין".

איפה את הכי אוהבת לקנות ולהסתובב בעיר?
"בבוטיקים בדיזנגוף. האופנה פה אולי לא מפותחת כמו בחו"ל, אבל האוכל פה מספר 1. מהבחינה הזאת תל אביב מושלמת, אין לה מתחרים".

מה הדבר הכי תל אביבי בעינייך?
"שייק בתמרה. מה שיפה פה זה שלא משנה לאן אתה מגיע במרכז העיר כל אזור הוא כיפי. בתל אביב בכל פינה יש מקום כיפי להיות בו".