כל מה שצריך לדעת על רחוב אילת

מה הסיפור של הרחוב, מי גר שם וכמה עולה לגור ברחוב אילת? כל הפרטים

רחוב אילת (צילום: נמרוד סונדרס)
רחוב אילת (צילום: נמרוד סונדרס)
1 בינואר 2018

איפה חותמים? רחוב אילת שביפו מתחיל ממזרח למקום שבו דרך יפו מסתיימת באופן פתאומי, איפשהו ליד רחוב גבולות שבפלורנטין. גבולו המערבי של הרחוב ממוקם בשדרות ירושלים, סמוך למתחם נגה. על פי נתוני אתר מדלן, המחירים בשכונה ממוצעים ביחס לעיר. עלות דירת שלושה חדרים יכולה לטפס לכ־3 מיליון ש"ח בפרויקטים החדשים שבנגה, אך גם לרדת לכ־1.8 מיליון ש"ח ככל שמתקרבים לכבישים הסואנים שבשולי השכונה. מחירה של דירת שלושה חדרים להשכרה עומד על כ־6,000 ש"ח בממוצע. לאחרונה נמכרה ברחוב דיצה הסמוך דירת שלושה חדרים תמורת 3 מיליון ש"ח.

מה הסיפור? אילת, כידוע, היא עיר נמל בדרום ישראל, או המקום שאליו מגיעים כשרוצים לרכוש שרשרת עם שמך על גרגר אורז. במדריך הרחובות של העירייה לא מוסבר מדוע בחרו
לקרוא דווקא לרחוב הספציפי הזה בשמו. אולי מתוך מבוכה, ניתן למצוא שם במקום זאת ציטוט מהתנ"ך על העיר. בהמשך מצוין כי בימי המנדט הייתה באזור נקודת משטרה בשם אום רשרש וצה"ל הגיע אליה במבצע עובדה – יום שבוודאי עדיין מרימים לכבודו כוסית בפונדק של כושי רימון שעל כביש 90 בערבה.

רחוב אילת (צילום: נמרוד סונדרס)
רחוב אילת (צילום: נמרוד סונדרס)

מה יש בסביבה? רחוב אילת הוא מעין מיקרוקוסמוס המכיל פלאפליות, בתי מלאכה, צעירים בשליחות הג'נטריפיקציה ואת מכון אבני. כמה צעדים מקצו המערבי נמצא הים. לא רחוק, במקום שבו הטיילת של חוף עלמה מסתיימת, ניתן למצוא את כיכר השעון, הנקראת באופן רשמי ולא רגיש במיוחד "כיכר הכובשים".

הנאים השכנים? על פי נתוני מדלן, המדדים בשכונה גבוהים יחסית: 32 אחוז מהתושבים אקדמאים ו־13 אחוז בעלי דירה משלהם. בבחירות 2015 הצביעו 37 אחוז מהתושבים למחנה הציוני וב־2013 לא פחות מ־24 אחוז הצביעו למרצ.