קנאביס בשמי תל אביב: רחפן פיזר וויד להמונים בכיכר רבין

באמצע העיר, באמצע היום: סוחרי קנאביס פיזרו שקיקים עם הסחורה שלהם באמצעות רחפן. עוברים ושבים הגיבו באושר ואספו את השקיקים, המשטרה הגיבה במעצרים מהירים של המפעילים

טוס, טוס מהעיניים האדומות שלנו. רחפן קנאביס (צילום: שאטרסטוק)
טוס, טוס מהעיניים האדומות שלנו. רחפן קנאביס (צילום: שאטרסטוק)
3 בספטמבר 2020

לפני שעה קלה נחשפו העוברים והשבים באיזור כיכר רבין למחזה מדהים: גשם של שקיות קנאביס מהשמיים. מאות שקיקים קטנים המכילים כגרם אחד של קנאביס כל אחד, פוזרו על ידי רחפן מעל לכיכר כשהרוח סוחפת את חלקם לכביש באבן גבירול.

מאחורי המתנה המפתיעה הזאת לאזרחים עומדים אנשי "הרחפן הירוק", סוחרי קנאביס שביקשו לפרסם את שירותיהם הלא חוקיים בצורה מקורית ולהתבלט בין מאות קבוצות הטלגרם שמציעות שירות אספקה ומשלוח של קנאביס לכל דורש (על כל שקיק הודבקו פרטי הקשר בטלגרם, והקבוצה הרלוונטית פעילה גם בשעה זו).

אזרחים שמחים וטובי לב מיהרו להסתער על השלל, ועד ראייה סיפר לטיים ש"זה היה פשוט מדהים, כמו חלום, ברגע שאנשים הבינו מה נופל עליהם מהשמיים, התחילו לאסוף שם מכל הבא ליד, גם מהכביש, הייתה ממש התרגשות גדולה".

המשטרה הגיעה לאזור במהירות הבזק וזמן קצר אחרך כך דיווח בר פלג מ"הארץ" שמפעילי הרחפן כבר נעצרו ובאמתחתם עשרות שקיקים נוספים. אז אולי זה לא היה הרעיון השיווקי הלוהט של השנה.