לילה

בתגובה לפשיטות המשטרה: האלפאבית יקיים רייב באומן 17

אחרי סגירת המועדונים בשבוע שעבר וביקור של המשטרה בארט קלאב בסוף השבוע האחרון נראים סימנים ראשונים של מחאה בחיי הלילה. "סגרו לנו את המועדון בדיוק ברגע השיא"

מיסשייפס באלפאבית (צילום: נועה יפה)
מיסשייפס באלפאבית (צילום: נועה יפה)
18 באוגוסט 2019

ביום שבת בשעה 5:00 לפנות בוקר פשטו שוטרים על מועדון הארט קלאב ברחוב הש"ך בתל אביב. בשונה מחבריו לסצינה שזכו בשבוע שעבר לביקור קטלני שגרר סגירות ושימועים – האלפאבית, הג'ימי הו וההייקו – הארט קלאב יצא מהפשיטה בזול ולאחר כמה בדיקות עזבה המשטרה את המקום. לדברי בעלי המועדון, יורי פרברוב, סיבת ההגעה של המשטרה לא היתה ברורה וממשטרת ישראל נמסר כי מדובר בהליך בדיקה שגרתי וכי לא נמצאה סיבה לסגור את המקום.

אבל גם אם הפעם זה נגמר באי נעימות בלבד, הפשיטות החוזרות ונשנות של המשטרה הפכו את חיי הלילה התל אביבים למתסכלים ומלאים באי וודאות. אחרי מחאת תנו לרקוד בשקט שקראה למשטרת ישראל להפסיק להתעמר בפסטיבלים, מתעוררים כעת גם בעלי המועדונים, שמוחים על הטיפול המשטרתי והתקנות הנוקשות בתחום. הסנונית הראשונה של מחאת חיי הלילה היא מסיבה שתיערך ביום חמישי (22.8) באומן 17, שמסמנת גישה מתונה ואחראית מצד "המבוגרים האחראים" בחיי הלילה. המסיבה, תחת הכותרת "רייב לנצח", מאורגנת על ידי האלפאבית, שנסגר בשבוע שעבר בצו בית משפט למשך שלושים יום בשל תפוסת יתר.

ארט קלאב. גם הם זכו לביקור (צילום: ארט קלאב)
ארט קלאב. גם הם זכו לביקור (צילום: ארט קלאב)

"זו לא מחאה, זו לא מלחמה, זה לא מה אסור או מותר", כותבים אנשי האלפאבית באיוונט. "אנחנו עדיין לא מבקשים הכרה במוסד תרבות או תמיכה כלכלית, לא מחפשים לשנות את המדינה או להדביק כותרות שליליות למשטרה, לעירייה ולמדינה שלנו… אנחנו רוצים לבנות גשרים, גשרים של תקשורת והבנה, כאלו שיאפשרו לכולם להתגאות בנו בזמן שאנחנו עושים את הדבר שעושה לנו הכי טוב בעולם".

בשיחה עם Time Out תל אביב אנשי האלפאבית אומרים שלא מדובר באקט מחאתי, אלא ברצון לחגוג וליהנות בצורה פתוחה ונעימה מתוכן טוב, אבל גם הם לא מתאפקים ומשגרים עקיצה לכיוון המשטרה: "סגרו לנו את המועדון, בדיוק ברגע השיא של המסיבה הטובה ביותר שהייתה לנו. אנחנו באמת רוצים להאמין שסגרו אותה כדי להגן עלינו".

המסיבה של האלפאבית צפויה לכלול ליין אפ מרשים שעדיין לא נחשף. אפשר להמר שינגנו רזידנטים של המועדון עצמו ושל הליין הוותיק פאג לצד שמות לוהטים בסצנה. שערי המועדון יפתחו בשעה 23:00 וייסגרו עם אחרון הרוקדים. לאיוונט