בהצלחה לכולנו: נפתחו שידורי ערוץ התקשורת הליברלי "רלוונט"

האם זה יספיק? ליאור שליין ב"צוות שליין"(צילום מסך: רלוונט)
האם זה יספיק? ליאור שליין ב"צוות שליין"(צילום מסך: רלוונט)

מיזם התקשורת "רלוונט" עלה אמש לאוויר עם אפליקציה חדשה וחינמית שבה תוכלו לצפות בתוכניות אולפן לייב - ביניהן התוכנית של ליאור שליין - ועם קאדר עיתונאי מרשים ומאות סרטונים מכל תחומי האקטואליה בזווית דמוקרטית-ליברלית. האם זה יספיק? בואו נקווה

7 בנובמבר 2023

לא בכל יום יוצא לדרך גוף תקשורת חדש בישראל – אבל אתמול כן: שידורי מיזם התקשורת "רלוונט" עלו אמש לאוויר עם אפליקציה ייעודית, שלל תוכניות אולפן בשידור חי ואינספור סרטונים קצרים שחלקם כבר שטפו את הרשתות החברתיות בחודשים האחרונים בזמן הקמת הערוץ.

את שידורי "רלוונט" מוביל ליאור שליין עם תוכנית הסאטירה שלו "צוות שליין", במתכונת דומה לזו שיצר ברשתות החברתיות מאז ירידתה של "מצב האומה" ב-2020, ויחד איתו קאדר רחב של עיתונאים מוכשרים כמו מרב בטיטו, עמנואל אלבז-פלפס, אוריאל דסקל, עמית תומר ועוד. האפליקציה אינה מחולקת לקטגוריות תוכן כמו "חדשות", "כלכלה" ו"ספורט" כנהוג במרבית אתרי המדיה בישראל, אלא על חלוקת תוכן אינטואיטיבית יותר שמזכירה את הממשק של אתרי הסטרימינג וערוצי היוטיוב.

לא המדיה שהתרגלתם אליה. ההומפייג' של אפליקציית "רלוונט" (צילום מסך)
לא המדיה שהתרגלתם אליה. ההומפייג' של אפליקציית "רלוונט" (צילום מסך)

בין התוכניות המשודרות לייב ב"רלוונט" אפשר למצוא כאמור את תוכנית הסאטירה "צוות שליין", "פנדורה עם מרב בטיטו" שתעסוק בשחיתות שלטונית ועוולות חברתיות, "למען האמת" עם אוריאל דסקל שיעסוק באקטואליה מזווית אישית, התוכנית הכלכלית "מאקרו" עם עמית תומר ועוד, כמו גם פודקאסטים פופולריים כמו "ציון 3", "סטריט טוק עם שאנן סטריט" ו"פותחות עם קורין קיציס" שהצטרפו לערוץ ונכנסו לאולפן כדי להפוך לפודקאסטים מצולמים.

רפרוף מהיר על תכני ההומפייג' של אפליקציית רלוונט מעלה כי עיקר הפוקוס של המיזם, לפחות בשלב זה, הוא על תחומי האקטואליה והכלכלה, בזווית דמוקרטית-ליברלית דעתנית. תשובה ליברלית גאה לערוץ 14? לא כל כך מהר: ב"רלוונט" אין מהדורות חדשות ולא מהדורה מרכזית, ובשלב זה גם לא תוכנית פאנל מרכזית שיכולה להיאבק בערוצי המיינסטרים ראש בראש, וניכר שהכוונה היא לייצר גוף תקשורת מסוג חדש שלא בהכרח מתחרה בערוצי המדיה המרכזיים ומשתלב בנוף המדיה של טיקטוק, אינסטגרם סטוריז ויוטיוב שורטס.

אקטואליה לדור הטיקטוק? אפליקציית "רלוונט" (צילום מסך)
אקטואליה לדור הטיקטוק? אפליקציית "רלוונט" (צילום מסך)

מאחורי "רלוונט" עומדים יזם ההייטק המצליח ניר צוק, איש התקשורת הוותיק מודי פרידמן (ממייסדי קשת וערוץ 10) ושליין עצמו, יחד עם עורכי התוכן הבכירים טלי בן עובדיה ושילה דה בר. על פי פרסומים בעיתוני הכלכלה, בהקמת הערוץ הושקעו עד כה עשרות מיליוני שקלים, כשעל פי ההערכות ישקיע צוק סכום של כ-100 מיליון דולר בסך הכל. מזל טוב ובהצלחה לכולנו.