הכינו את הדבק החם: שאפה בר מקימות בית ספר כייפי במיוחד

הבר היפואי יעביר סדנאות ושיעורים וירטואליים לילדים ולמבוגרים. הסדנה הראשונה - חנוך פיבן מלמד איך להפוך חפצים מיותרים ליצירות אמנות

חנוך פיבן (צילום: טוני ריקארט)
חנוך פיבן (צילום: טוני ריקארט)

מאז פרצה הקורונה לחיינו נדמה שהעיר מתפוצצת מיוזמות קהילתיות משובבות לב. אחת מהן היא בית הספר של שאפה, הבר היפואי האהוב שמנסה כמו כולנו לשמור על שפיות ולתת תמיכה להורים הסגורים עם ילדים בבית, שהם כידוע קו החזית השני מייד אחרי אנשי הצוות הרפואי.

במסגרת השאפה סקול יועברו שיעורים וירטואליים בפייסבוק לייב במגוון נושאים. השיעור הראשון שחונך את היוזמה הוא סדנת אמנות של האמן הבינלאומי חנוך פיבן, שילמד את המשתתפים להכין יצירות אמנות מכל אותם שמונצ׳עס שכולנו מוצאים בימים אלו של סידור מגירות משועמם.

שירי אסא, מבעלות השאפה, מספרת שהמיזם נרקם עוד בימים הרחוקים – לפני פחות משבוע – שבהם הצטווינו להימנע מהתקהלויות גדולות אבל עוד מותר היה לנו לצאת מהבית ובתי הקפה והמסעדות עוד היו פתוחים: ״כשאמרו שמותר להתקהל רק בקבוצות של מאה איש התחלנו לעבוד על הרעיון של השאפה סקול. חשבנו להקדיש לעניין את המרפסת שלנו, שם הילדים יוכלו ללמוד כל מיני דברים וההורים בינתיים יוכלו לשבת בחדר הסמוך ולעבוד. פנינו לכל מיני מורים ואנשים שאנחנו מכירות שמייד התגייסו להעביר שיעורים בהמון נושאים, אבל כבר אחרי יומיים הוכרז שאסור לצאת מהבית בכלל והעברנו את הכל לפורמט וירטואלי״.

???? בי״ס שאפה – סדנה וירטואלית לכל המשפחה ????שיעור #1מציירים עם חפצים / חנוך פיבןשמעתם שהמים בתעלות של וונציה כל כך…

פורסם על ידי ‏שאפה בר – Shaffa Bar‏ ב- יום רביעי, 18 במרץ 2020

 

מערכת השיעורים עוד לא לגמרי סגורה אבל אסא מספרת שצפויות גם כיתות אומן במוזיקה, שיעורי פילוסופיה, שיעורי היפ הופ, שעות סיפור ואפילו סדנת קוקטיילים (נטולי אלכוהול לילדים ואלכוהוליים למהדרין להורים). לוח השיעורים יתפרסם בעמוד הפייסבוק של הבר אז שווה לעקוב.

חנוך פיבן יעביר את הסדנה היום (רביעי 19.3) בשעה 12:00 מביתו בברצלונה. הכינו קרטונים, דבק חם וחפצים מיותרים.