שביל הבריחה

לכבוד עליית "נויורק" ו"מלבי אקספרס", שמתמקדות בחוויותיהם של ישראלים בחו"ל, אספנו את מיטב הייצוגים הטלוויזיוניים השונים שלנו מעבר לאוקיינוס

14 בנובמבר 2013

"נויורק"
new_york-(P+H+S)

כי אם גם ככה כל הישראלים קרימינלים, למה לא לעשות עסקים בדולרים מעבר לים? במקום לנצל את הלוקיישן, יוצרי הסדרה בחרו להתייחס לתפוח הגדול כאל תפאורה בלבד ולכפות את עצמם על המקום בכוח. לא חשבנו שזה אפשרי, אבל כשהוא מנסה לזייף מבטא אמריקאי, איתי תורג'מן מצליח להיות אפילו יותר דושבג מכרגיל.

"מלבי אקספרס"
malabi-express

שילוב דוחה בין "אסקימו לימון" ל"בדרך לחתונה עוצרים בבנגקוק", רק בחופי ברזיל. זה כל כך גרוע, שלא ברור אם נעשה פה ניסיון להומור "הפוך על הפוך" – התוצאה שטחית, לא מצחיקה ואף מעליבה.

"אננדה"

דנה מודן נסעה להודו עם שליחות – לתקן שנים של נזק ביחסי הודו־ישראל ובעיקר כדי להוכיח לעצמה ולמקומיים שהיא ממש לא הקלישאה של הישראלי בהודו. כמובן שהכל משתנה כשהיא מגלה שחבריה למסע הם ערבים ואז ההיסטריה והפחד חוזרים, ובגדול.

"אבודים באפריקה"
lost-in-africa

חבורת ישראלים מפונקים נוסעים לצלם קטלוג אופנה במדינה פיקטיבית באפריקה. בקתות מתפוררות, תנאים סניטריים ירודים ומלא אי הבנות – היבשת מוצגת באופן קלישאתי עד מעליב, אבל עם המון מודעות והומור עצמי.