הכי ישראלי: השוקופאי פוגש את שוקולד השחר ליצירת שיקוץ מהמם

יאיר לפיד, מאחוריך. רשת הפאסט פוד בורגראנץ' וממרח השוקולד "השחר העולה" השיקו שיתוף פעולה מיוחד לרגל יום העצמאות ויצרו את הקינוח הישראלי המוגזם ומתוק להפליא

אמאל'ה, זה טעים. שוקופאי. צילום: בועז לביא
אמאל'ה, זה טעים. שוקופאי. צילום: בועז לביא
25 באפריל 2017

בלב הזיכרון הקולקטיבי הישראלי נעוצים מספר מותגים כחול לבן – סוסיתא, קפה עלית, במבה ועוד רבים וטובים, פחות או יותר. נוף ילדותנו, שירים של אריק איינשטיין ופרסומות בערוץ 2 הנסיוני דאגו לחרוט בליבנו גם מספר טעמים דומיננטים. לכן כשטעמים נוסטלגים מתנגשים, זה מרגיש כל כך לא נכון, ועם זאת כל כך מוצדק.

וכך, בורגראנץ' וחברת "השחר העולה" משיקים מהדורה מוגבלת לרגל יום העצמאות ומאתגרים את בלוטות הזכרון של בלוטות הטעם שלנו בערבוב של שני המותגים הכי ישראלים שלהם – קינוח השוקופאי המטוגן ממולא בממרח השוקולד הקלאסי. וכן, זה מוגזם בדיוק כמו שזה נשמע.

השוקופאי מעולם לא היה מעודן או מעדן, אבל יש משהו בקראנצ' של מעטפת הבצק והנוזל החם בטעם השוקולד שפוגש את החיך במקום מאוד משמח. כמו לנגוס במעיין מתיקות בלתי נגמר שנובע מתוך מעטפת קראנצ'ית ששמורה בדרך כלל לשניצלים. על פניו, זה לא אמור להיות טעים, אבל לעזאזל זה עובד.

המפגש עם שוקולד השחר עושה לו רק טוב. במידה רבה השוקופאי קצת נשאר בשנות ה-90, יחד עם קפולסקי ומערכונים של הקומדי סטור, הרבה בגלל תחושת השוקולד הזול שבתוך הפאי. אך במילוי טעמו הקלאסי של השחר – לא יוקרתי אבל בהחלט שוקולדי – הפאי מקבל רענון חיובי שמחזיר אותו למה שהיה בימי הזוהר שלו – קינוח מוגזם לאללה שיארוז לכם נהדר ארוחת המבורגר פאסט פוד מוגזמת לאללה. בישראל של 2017, כמו שיודע כל מאזין של סטטיק ובן אל, זה טוב להיות מוגזם. אולי באמת השלב הבא צריך להיות השבתו של החטיף "מוגזם".

שוקופאי, 9 ש"ח, ניתן לרכישה בסניפי בורגראנץ' ובמשלוחים החל מה-26.4