האתר החדש שמבטיח לעזור לכם למצוא דירה או שותפים ביעילות

מציאת דירה או שותפים חדשים בתל אביב היא עבודה במשרה מלאה. אתר חדש בשם "שותפים לדירה" מנסה להפוך את המלאכה לקלה יותר

שותפים (צילום מסך)
שותפים (צילום מסך)
6 בינואר 2019

 

יודע כל תל אביבי שאי פעם חיפש דירה כי מדובר במלאכה בלתי נסבלת שהופכת במהרה לעבודה במשרה מלאה – שיטוט אינסופי בקבוצות הפייסבוק, מעבר על אתרים כמו יד2 והומלס שמספקים מידע לא ברור, ראיונות בפני השותפים הנמצאים או לחילופין התמודדות עם מטר פניות. אתר חדש שהוקם לפני שלושה שבועות מנסה לפתור את בעיית מציאת השותפים או מציאת הדירה המיוחלת.

>> "היא איימה עליי עם מחבת!": סיפורי השותפים הנוראיים ביותר

"שותפים לדירה" נע על קו התפר שבין אתר היכרויות ואפליקציה למציאת חברים. בהרשמה לאתר, המשתמש בוחר האם ברצונו למצוא שותפים לדירה בה הוא גר, או להיכנס לדירה. לאחר בניית פרופיל שכולל פרטים שנעים מטעם במוזיקה, סדרות אהובות ועד אלרגיות, נכנס המשתמש למאגר הדירות המוצעות או השותפים שמחפשים את החדר הבא בו יבלו את השנה הקרובה.

"אף אתר כרגע לא נותן איזשהו מקום לפן האישיותי", אומר עוז ויינטרוב (35), שהקים את האתר "שותפים לדירה". "הכל כרגע מדבר על דברים טכנים ונכסיים. אני בא ממקום של 'איזה כיף זה לגור עם מישהו שיש לכם עולמות תוכן משותפים". מלבד הפרופיל שמציג בין היתר את הרגלי הניקיון שלך, אפשר למצוא גם את המיקום שאתה מייחל לו. "הרבה אנשים רוצים לדעת מה הקרבה לרכבת ולתחבורה ציבורית או קרבה לאמ:פם. בשונה ממקומות אחרים הכל מול העיניים שלך".

למה שאנשים ייכנסו לאתר ולא ימשיכו לחפש בפייסבוק? 
"יש עוד מידע בפייסבוק. צריך להיות כל הזמן עם יד על הדופק וגם לקוות שהמזל ישחק לך. ברגע שזורקים פוסט בפייסבוק, מקבלים הצפה של פניות וצריך לנהל את זה – בשני הכיוונים. באתר יש מאגר שותפים שאין בשום מקום אחר כרגע. אפשר לבחור פילטרים, כמו למשל אם מישהו רוצה להיכנס לדירה ששומרים בה שבת, הכל מסודר ונגיש וחינמי לחלוטין".