"רוב האנשים שמזמינים בלילה עוגיות הם במאנץ' רציני"

שחר ויינברג, 44, נשוי + 1, שליח עצמאי. בלילות שליח הבית של Night Cookie

שחר ויינברג (צילום: איליה מלניקוב)
שחר ויינברג (צילום: איליה מלניקוב)
8 באפריל 2019

כמה זמן אתה גר בתל אביב ומה מיוחד באזור המגורים שלך?
"גר באזור הנמל, כשש שנים, ממש ליד הפארק. זה מרכז העניינים. רק מוציאים את הרגל מהבית ואנחנו במקום בילוי, אין צורך בשום תחבורה. לדעתי זה המיקום הכי טוב בתל אביב".

מה מאפיין את האנשים שמזמינים עוגיות בשעות הקטנות של הלילה?
"רוב האנשים שמזמינים הם אנשים במאנץ' רציני. לא מעניין אותם כלום חוץ מלראות את השליח עם המגש עוגיות. הלקוחות הכי לארג'ים הם אלו בין 23:00 ל־2:00 בבוקר, בשעה כזאת רק מתחננים שהשליח באמת יגיע".

אתה מביא להם את העוגיות ממש עד מפתן הדלת?
"אני עולה עד לדירה, דופק בדלת ומוציא את המגש מתוך תיק חום מיוחד. זה מגיע והטעם מטורף. רק אנחנו בתור השליחים מבינים מה הלקוח מרגיש. יש כל מיני תגובות, יש כאלה שרוצים שאני אכניס את המגש עד הבית, מסיבות הפתעה וכאלה שרוצים לעשות סטורי. יש כל מיני בקשות וממלאים הכל, העיקר שיהיה כיף לכולם. העוגייה הזאת נהייתה מצליחה, זה פשוט לא ייאמן. זאת רק עוגייה אבל לא יאומן מה קורה בעיר. אנשים מתעצבנים שאנחנו לא מגיעים לאזור רמת אביב, אבל אולי בעתיד".

מה המקרה הכי מצחיק שקרה לך בזמן שהעברת עוגיות באמצע הלילה?
"הגעתי לאיזו דירה והייתה שם מסיבת הפתעה. העוגיות היו בתור מתנה ובאתי עם שני מגשים. החוגג, במילה יפה 'תפר' את שני המגשים, הוא לא הכיר את העוגייה אבל ברגע שהוא טעם אחד ומרוב שהיה טעים הוא עשה ממש קוקטייל אחד בתוך הפה".

אם היית עוגייה של המותג, איזו עוגייה היית ולמה?
"אני אישית אוהב את העוגייה עם הלימון. מגרדים אותה באופן אישי על כל עוגייה. כל העוגיות פצצה, הילדה שלי בת 3.5 אומרת 'אבא אל תבוא הביתה בלי נייט קוקי'".

מה המשמעות של הדגל על הקטנוע שלך?
"אשתי קשורה לחב"ד וכשהתחלתי את העבודה בתור שליח, אז אחד מהחברים שהוא מהבית חב"ד בקינג ג'ורג' אמר שיש לו חלום וסיפר לי על המשפט 'כל יהודי הוא שליח' של הרבי מלובביץ', ורצה שאשים את זה על האופנוע ומי שירצה אחלק לו. שמתי דגל כמו של מונית עם המשפט וככה אני רץ כל כמה שנים ותוך כדי השליחויות מחלק סטיקרים של המשפט. אני משתדל להסביר להם בשני מילים. אני לא דתי אבל מה שהסבירו לי אני מסביר הלאה".

ומהי באמת המשמעות של המשפט?
"שכל יהודי הוא שליח: מספיק שבן אדם עשה דבר אחד טוב בחיים שלו, כמו לתת צדקה או לעזור למישהו לחצות את הכביש. כל אדם הוא שליח, לא בהכרח להיות דוס, כל עזרה לזולת היא שליחות בפני עצמה".

מה הכי תל אביבי בעיניך?
"הדוחות חניה, אין יותר תל אביבי מזה. גם על הקטנוע אי אפשר להתחמק, זה פוגש אותך בכל נקודה בעיר".