ביקורת תרבות

שחר חסון, אולי תפסיק להדגים דוגי על נשים מהקהל?

הסטנדאפיסט הבאמת מוכשר הזה נמצא בשיא הקריירה שלו, אבל הוא עובר את הגבול כמעט בכל הופעה. כפרה, וותר על הקטעים המטרידים

שחר חסון. אוהבים אותך, אבל אתה חייב להירגע
שחר חסון. אוהבים אותך, אבל אתה חייב להירגע
18 באוגוסט 2019

שחר חסון נמצא באחת התקופות הכי יפות בקריירה שלו. הוא הפך לסנסציה חוצת מגזרים, כשהאחרונים לגלות את האור הם קפוצי העכוז שמלחששים ביניהם, "עכשיו מותר לאהוב את שחר חסון". הוא כבר לא שייך להומור העממי, הנחות. היי, אפילו כתבו עליו בהארץ. להופעות שלו מגיעים אנשים עם תיקים מלאים בחפצים מוזרים בתקווה שהוא יבחר בשלהם, בקריאות "שושי!" וסיכוי שישתתפו בשעשועון.

הוא עשה דרך ארוכה מאז הימים – המצחיקים, לא נכחיש – של בדיחת הדוגי סטייל המפורסמת ושלל גסויות שהיו הלחם והסחוג שלו. מסתבר שכל השנים היה לנו פה סטנדאפיסט באמת מוכשר, עם זרם תודעה גאוני, יכולת אילתור בלתי נדלית, קאצ' פרייזים דביקים ואנרגיות לא מהעולם הזה. בניגוד לרוב הסטנדאפיסטים בארץ, שנשענים על בדיחות עבשות שבבסיסן ההבדלים הסטריאוטיפים בין נשים לגברים, לשחר חסון אשכרה יש מה להציע.

אלא שבדיחת הדוגי סטייל מלפני עשור לא נעלמה, היא רק עברה אבולוציה. גם אם מעולם לא הלכתם למופע שלו (בהצלחה עם להשיג כרטיסים), ודאי נתקלתם בקטעים החדשים שהוא מעלה מדי שבוע לפייסבוק. אלה מדגימים היטב את כל הסופרלטיבים ששפכתי בפסקה למעלה, אבל אי אפשר שלא להתכווץ כמעט בכל פעם שהוא מתחיל לשוחח עם נשים בקהל.

דוגמא טרייה מיום חמישי: חסון פונה למישהי בקהל, מטפלת בפסיכודרמה, ושואל אותה: "איך היית מטפלת בטרלול כמו שלי?". היא מתחילה לענות, "היינו עושים סצנה כזאת…", וחסון מיד נכנס לשוונג: "סצינה של מה? מאיזה אתר? רדטיוב, פורנהאב (…) אז אני ואת אחד על אחד… (פונה לגבר בקהל) ישר מכוון לכיוון שאני ואתה בעדו, 'יאללה, שבור לה את האגן!'. זה צריך להיות על במה? באמפי? בבית? במיטה? מצעי סאטן?". אחרי כמה דקות שבהן הוא מתנסה בטיפול מאותה אישה, הוא פונה למישהו נוסף מהקהל ואומר לו: "מה שאתה ראית בראש היה עדיף מכל הטיפול הזה", ומיד מדגים ספנקינג ושלל מחוות מיניות. "אנחנו נשחק שאני אני ואת בדוגי, בסדר?". אחר כך בנוהל הוא הציע לה דייט, והכריז: "קודם כל, צנן איבר" – ודחף למכנסיו בקבוק מים. מצחיק? במקומה הייתה נשתלת במקום מההלם.

שיעור ראשון בפסיכודרמה

שיעור ראשון בפסיכודרמהלמופעים קרובים: http://bit.ly/2S4S3ubשחר חסון – Shahar hason

פורסם על ידי ‏שחר חסון – Shahar hason‏ ב- יום רביעי, 14 באוגוסט 2019

 

בקטע אחר הוא מדבר עם מישהי מהקהל, מתעניין איפה היא גרה ואז פונה לחברה שלה: "את מתה שאני אשכב איתה, לא יודע מה הלו"ז. היא כמו סרסור, 'יאללה, נו'". בהופעה אחרת הוא מדבר עם רקדנית סמבה מהקהל. "סמבה? מה זה סמבה? אה זה רק התחת, חוטיני, מה הלו"ז?". ההיא עונה "נוצות", וחסון מיד מגיב עם קריצה לקהל: "נוצות? יש לך נוצות בבית? וואי וואי, נראה לי יהיה מגניב. וואלק תראו אותי ואותה היום, אני וטווס", תוך כדי שהוא מדגים באוויר דוגי והצלפות. אפשר כמובן להסיק מכך על יחסו לגברים: השיחות איתם לרוב לא גולשות להחפצה מינית, מקסימום קריאות "אתה חתיך".

אפשר להירגע, תנועת מי טו לא הרגה את הסטנדאפ. חסון צוחק מלא על אשכיו הנבולים, על איך צריך לרדת לחברה שלך ("אתה לא יודע מה הלו"ז, כאילו אתה מחזיק כותרת של הארץ"), אוננות ובכלל על חיי הסקס שלו, וזה הורס מצחוק. הוא עובר ככזה בחור מקסים – הוא אפילו צמחוני! – שבאמת בא לגשת אליו אחרי ההופעה ולתת לו עצה מהלב בלי לכעוס. שחר, אוהבים אותך, וותר על הקטעים המטרידים.