"תל אביבים מבזבזים את הכסף שלהם על קניות ברשת, שכירות ובילויים"

שירלי גרגו, 39, רווקה, מנהלת נקודת חלוקה של E-Post, חברת המשלוחים של אסוס בישראל. איך זה מרגיש לדאוג לכל חבילות האסוס שלכם ומה יש לה להגיד על התל אביבים? 

שירלי גרגו (צילום: איליה מלניקוב)
שירלי גרגו (צילום: איליה מלניקוב)
15 באוגוסט 2018

שם: שירלי גרגו

גיל: 39

סטטוס: רווקה

עיסוק: מנהלת נקודת חלוקה של E-POST, חברת המשלוחים של אסוס בישראל

איך הגעת לעיסוק שלך, וממה את הכי נהנית בעבודה?
"אני מהנדסת תעשייה וניהול והיה לי קייטרינג שנסגר בנסיבות עצובות. הייתי בין עבודות וקרוב משפחה הציע לי להגיע לכאן באופן זמני ומפה לשם נשארתי. אני אוהבת את הקטע הזה של שירות, אינטראקציה עם אנשים עושה לי טוב. אני ממש מכילה את כל מי שנכנס ורבים מהם לקוחות קבועים. אני יותר כמו קוסמטיקאית מאשר פקידת דואר".

יש לקוחות שהותירו חותם מיוחד?
"היה לי לקוח שהתחיל להזמין בקצב גבוה, בעיקר בגדים ונעליים, ושיתף אותי שהוא לקראת גירושים. יום אחד הוא הגיע אליי וסיפר לו שהוא ובת זוגו החליטו ללכת לגישור בעקבות השיחות שלנו. וואלה, הצלתי בית בישראל. חוץ מזה, יש כמובן הסיטואציות הקבועות, כמו נשים שקונות מלא מאסוס ומסתירות את השקיות במכוניות כדי שהבעל לא יידע. יש לקוחות שמגיעות לנקודה ברגע שהן מקבלות את המייל, אפילו שכתוב במפורש שצריך לחכות לפחות שעתיים, כי אני צריכה לסדר את החבילות. לא משנה איפה הן, הן מתייצבות ודורש שאבדוק בשקים. אני תמיד צוחקת, אבל בחייאת, גברת, כתוב שעתיים!".

אז התל אביבים מכורים לקניות באינטרנט?
"באופן חד משמעי כן. רווקים מבזבזים את כל הכסף שלהם על קניות באינטרנט, על שכירות ועל בילויים, והנשואים – אלה שבאים אליי עם העגלה והילד – מבזבזים רק על קניות באינטרנט. בקיץ קונים פחות, כי מסתובבים יותר בחוץ וטסים לחו"ל, ובחורף יש פיק תמידי כי יושבים מול האפליקציה בבית ומזמינים משעמום".

מה הם לדעתך הפערים העיקריים בין הרגלי הקניות של גברים לאלה של הנשים?
"בעיניי ברור שנשים קונות יותר, מה שהופך את הקנייה שלהן ליעילה וחכמה יותר. גברים קונים בדרך כלל נעליים, ונשים קונות פשוט הכל, מכל הסוגים ומכל האתרים. הן, למשל, יודעות שצריך לפצל חבילות כדי לא לשלם מכס כי הן מקפידות לקרוא ולשמוע המלצות מחברות ומקונים אחרים. גברים, לעומת זאת, פשוט מזמינים, בלי לחשוב לעומק. נשים גם אוהבות לקנות שתי מידות, כדי להחזיר אם משהו לא טוב. הן עושות את זה ממש ברגע הקבלה, זה מטורף. וכמובן נשים מגיבות לקבלת חבילה בצורה מוגזמת יותר, כולן כזה עם 'יאי!', ממש כאילו אראלה ממפעל הפיס התקשרה".

מה הדבר הכי תל אביבי בעינייך?
"להתחיל את הבוקר בקפה מול הים, ולסיים אותו באותה הצורה, בדרך הביתה על האופניים".