"הרגשנו חלוצים כשהמצאנו את פורמט המגה-ברים"

שי דוידוף, 39, גרוש בזוגיות + 2, יזם נדל"ן ואיש חיי לילה. מאז גיל 16 לא עבר עליו שבוע בלי מסיבה או בילוי בבר

שי דוידוף (צילום: איליה מלניקוב)
שי דוידוף (צילום: איליה מלניקוב)
2 במרץ 2017

 

שם: שי דוידוף

סטטוס: גרוש בזוגיות + 2

גיל: 39

תעסוקה: יזם נדל"ן ואיש חיי לילה

מאיפה אתה במקור ומתי הגעת לעיר?
"אני במקור מגבעתיים. עברתי ב-2000 אבל האמת היא שגם לפני כן חייתי את העיר דרך גבעתיים".

ספר על הדירה הראשונה שלך. 
"אחרי השירות הצבאי שלי גרתי עם בת זוגי דאז ברמת אביב, ברחוב צמחי היהודים. נשמע קצת בורגני עבור זוג בני 21, אבל היא למדה באוניברסיטה וזה היה קרוב לשם ולי זה היה קרוב לעסקים שהיו לי בנמל. בשלב מסוים התאהבתי בשקט של רמת אביב".

מתי נכנס לחיי הלילה?
"ב-1993, במקרה לגמרי. חגגתי יום הולדת 16 והבאתי המון אנשים. קיבלתי 50 ש"ח מהמקום כשכר, והבעלים ביקשו שאעבוד אצלם ואמשיך להביא אנשים. מאז ובמשך 20 שנה לא היה שבוע שלא הייתה לי מסיבה או שלא הייתי בבר. החיים שלי השתנו. עזבתי הכל וויתרתי על המסלול הרגיל בשביל הלילה".

איך באמת נשארת כל כך הרבה שנים בחיי הלילה?
"אני מאמין שבן אדם צריך לאהוב את העבודה שלו, ואני אוהב את האינטראקציה עם האנשים. בלילה אנשים מביאים את הגרסה הטובה שלהם – הם רגועים יותר, נראים טוב, מבושמים ובאים לשמוח. אתה בא לשמוח. אנשים עובדים בלחץ אטומי מסביב לשעון, ופתאום כשזה מגיע ללילה הם מביאים אנרגיה חיובית. כיום אני עובד גם ביום, אבל זה מה שהחזיק אותי שם שנים".

בתור מי שיש לו פרספקטיבה, במה שונים חיי הלילה של היום מאלה של שנות ה-90 נניח?
"אז הרגשנו ממש חלוצים, כשהמצאנו את פורמט היח"צ והמגה ברים. לא היה קיים דבר כזה כשהתחלתי. לא הייתה פלטפורמת מסיבות, היו רק מועדוני רוק, הופעות וברים אפלוליים. לא הייתה סצנת מיינסטרים ולא היה פייסבוק. הייתי צריך להתקשר דרך הטלפון הקווי של ההורים ולהזמין אנשים, ללכת לדואר ולשלוח הזמנות. קל לשכוח שפעם לא היה לנו כל המכשור שיש לנו היום וכמה הוא מקל עלינו כשזה מגיע ליח"צ".

ואיך הגעת למסעדנות? 
"באיזשהו שלב הקהל שלי גדל יחד איתי וחיפש בילוי אינטימי יותר. יש תרבות חזקה של אנשים חובבי בילויים עם אוכל טוב ליד הדרינק ובלי צפיפות יתר. כך פתחנו את מסעדת TYO. חשבנו על מוצר עם יותר תחכום שעונה על הצורך של פיין דיינינג ומוזיקה טובה".

ספר לנו סוד תל אביבי. 
"ביום שבת ללכת לבריכות, באישור כמובן, של המלונות המובילים. זה נותן לך תחושה של חו"ל בעיר שלך, בעיניי זה מאוד תל אביבי".