"הכי תל אביבי? 12 בצהריים – בתי הקפה מלאים"

שלומי קורקוס, 37, נשוי+2, בעלים ושותף במכון הכושר לוקר רום ובית הקפה בוטקה, מספר מה הטרנדים הכי חמים בעולם הספורט ואיך זה לגור בגבעתיים

שלומי קורקוס (צילום: איליה מלניקוב)
שלומי קורקוס (צילום: איליה מלניקוב)
8 בנובמבר 2017

שם: שלומי קורקוס

גיל: 37

סטטוס: נשוי+2 וכלב

תעסוקה: בעלים ושותף במכון הכושר לוקר רום ובית הקפה בוטקה

מאיפה אתה במקור ואיפה אתה גר כיום?

"במקור אני מירושלים, היה לנו שם עסק משפחתי של שיווק מאפים, התעסקתי הרבה שנים בתחום. בגיל 24 הבנתי שמשעמם לי בירושלים וכל החברים שלי מזמן עברו לתל אביב, גרתי תקופה במקביל בשתי הערים כי העבודה שלי עוד הייתה שם, אחר כך עברתי לגור באופן קבוע בעיר. גרתי בכיכר רבין עם שותף בדירה מטורפת של 120 מ"ר. בהמשך עברתי לדירת רווקים כיפית ברחוב באר טוביה. אחרי שהתחתנתי והתברגנו – עברנו לגבעתיים, שהיא עיר מדהימה. אני חי את תל אביב דרך העבודה שלי ואין לי צורך לצאת בערב, כך שכיף לי בגבעתיים".

איך הגעת לתחום בתי הקפה?

"בית הקפה נפתח לפני שבע שנים. הוא היה בוטקה קטן בטשרניחובסקי, קיבלתי הצעה מחבר לנהל אותו אחרי שהבעלים לא הצליח להחזיק אותו באופן יציב. לקחתי אותו עם חברה, מיתגנו אותו מחדש, הכנו סנדוויצ'ים מגניבים והלך ממש טוב. עשינו פינת קסם. לוקח קצת זמן להגדיר מוסד, זאת מילה גדולה, אבל מתקדמים לאט ובכיף. הלוקר רום הסומך צמח מזה שהייתי חלק מהשכונה, אני והשותף שלי מייק ישבנו בבוטקה, היה נכס פנוי שהיה בזמנו סניף של קפה קפה, חשבנו מה לעשות איתו ואיך ליצור קונספט מעניין".

מה מיוחד בלוקר רום מחדרי כושר אחרים בעיר?

"היינו בין הראשונים שחיברו את היוגה והפילאטיס לאימונים הפונקציונליים במקום אחד. היום יש לנו שני מתחמים, בפינסקר – המתחם הרגוע יותר, ובטשרניחובסקי – הצעיר והקצבי יותר. אנחנו משתדלים לתת שם הרבה נשמה, בשני המקומות יש דגש על הרגשה של בית".

ספר לנו מה חם היום בתחום הכושר בתל אביב.

"טרנדים כל הזמן משתנים. האופניים עושים חזרה מעניינת משנות ה־80־90. זה אימון מגניב, אנשים תמיד אהבו את זה וזה תמיד היה שם, אבל לא קיבל את הפוקוס. גם אימוני הבר נכנסו, לקחו את בר הבלט הקלאסי ושילבו אותו עם שיעורי פילאטיס. זה מטריף. אנשים מבינים שחדר כושר של פעם, שהיו מבזבזים בו שעתיים־שלוש, כבר לא רלוונטי. היום באימון של 45 דקות עובדים על הגוף באותו סדר גודל".

ספר לנו על שגרת הספורט והתזונה שלך.

"אני עושה יוגה שלוש־ארבע פעמים בשבוע, זה בא אצלי בעונות, כל פעם אני עושה משהו אחר. השנה האחרונה תפסה אותי רק ביוגה. מבחינת תזונה אני אוכל הכל, כולל מתוקים, אבל משתדל לאכול מסודר. למזלי בורכתי בגנטיקה מתאימה".

אתה חושב שלתל אביבים יש הרגלי בריאות וספורט טובים?

"יש פה מודעות מאוד רצינית לכל נושא הספורט והבריאות, אני רואה את הלקוחות שלי, יש דרישה גבוהה לסלטים ומרקים בריאים, אף על פי שלכל אחד יש הרגע של 'תן לי סנדוויץ' שחיתות משוגע' – גם אחרי האימונים הקשים. נראה שרוב האנשים בעיר עושים ספורט בדרך כזו או אחרת".

מה הדבר הכי תל אביבי בעיניך?
"12 בצהריים – כל בת הקפה מלאים. יש פה קהילה שלמה שעובדת בלילה וזה מדהים".