מי מפחד מיוניקלו? כך הפכה שמלת פוך לטרנד הקוטור החם ביותר

מיסי אליוט המציאה, סולאנג' נואלס הגבירה, ועזרא מילר ממשיך לתת: שמלת קוטור העשויה ממעיל פוך היא לא רק חלום אופנתי, אלא המציאות הכי סטייליש שיש. איך הפך הפחד של מעצבי הקוטור מיוניקלו לחוד החנית של הטרנדים העכשווים ולמה עדיין מוטב לכם לחכות עם השמפניות

moncler pierpaolo-piccioli
moncler pierpaolo-piccioli
11 בנובמבר 2018

אשרינו שהגענו לרגע הזה שבו אפשר לכתוב את המשפט הבא: הדבר הכי חם בעולם האופנה היום הוא שמלת פוך. כן, מה ששמעתן. החומר הכי נעים בעולם שמתקשר לנו בראש לנוחות אולטימטיבית, אווירה חמימה וביתית ומוצר צריכה בסיסי בקולקציית ה"אין לי כוח להתלבש היום" – הפך לפסגה סטייליסטית שמככבת בהפקות אופנה.

https://www.instagram.com/p/Bo9bprNHu40/

https://www.instagram.com/p/BotptL_nK8Z/

חשוב להזכיר שהפריט הנפלא הזה לא צמח יש מאין. את הטרנד התחילו כמובן כוכבי ההיפ הופ של הניינטיז, בדגש על אחת מופלאה ביותר – מיסי אליוט, שהפכה את מעיל הפוך השחור לפריט חובה בקליפ "Da Rain". אחריה הגיעו כמובן עוד ועוד מחוות ואת הוואו האחרון בנושא סיפקה סולאנג' נואלס שהגיעה עם שמלת פוך (מבית היוצר של תום בראון) למט גאלה של 2017.

אבל עכשיו נראה כי הקנאה האינסופית של הקוטור לבגדי היום יום של חברות כמו יוניקלו באמת נותנת את אותותיה, ולראיה, שמלת המעיל הפוכית של Moncler שלא רק שמה את ה"חי" ב"חייבים" אצל כל מגזין אופנה, אלא גם מככבת של שטיחים אדומים בחיים האמיתיים. זאת עוד – האופנה הנ"ל מככבת בקליפ החדש של שניים מהאנשים הכי מתאמצים בהיסטוריה של האנשים הכי מתאמצים: ניקי מינאז' וטייגה כמובן.

https://www.instagram.com/p/Bp_usjmBQFP/

 

מי שהגדיל לעשות והידר במצווה הוא השחקן עזרא מילר, חביב המערכת שמדגיש את זהותו הקווירית בכל הזדמנות (מעשה חתרני בפני עצמו כשאתה מלוהק לתפקיד ה"פלאש" בסרטי הקומיקס של די סי), שהגיע לבוש במעיל שמלתי שכזה לפרימיירה לסרט "חיות הפלא: הפשעים של גרינדלוולד".

ייתכן והדבר הכי מקסים בטרנד הזה הוא למעשה הפחד, האימה והתיעוב של מעצבי אופנת קוטור לרשתות רגילות. עד עכשיו התחרות העיקרית שלהם היתה מול זארה ודומותיה, וכעת יוניקלו משנה את המשחק עם פריטים נוחים, יפים ובמחיר נורמלי. פאקינג הל, המצב הגיע לכדי זה שנשים בשיא הסטייל נראות בציבור עם מעילי פוך! הו, האימה!!! תכלס, זה הסיוט של כל מעצב אופנה. כנראה שיש בשמלות הפוך הללו מעין ניסיון להגיד 'הי, קוטור יכול לעשות הכל – גם גזרות חדשניות כמו שמלות עם הודיז'. אוקי.

אבל האמת היא שמעצבי האופנה תופרים שמלות מפוך לא כי זה מגניב או כי זה נוח והגיע הזמן לחשוב על נשים ולא על קולבים בעת עיצוב הבגד. האמת היא שהם עושים את זה כי בעולם של היום, נשים מעדיפות סניקרס ופוך על פני סטילטו ומיני, וזאת דרכם לשדר נונשלנט וסינכרון עם הלך הרוח – למרות שעמוק בליבם הם רועדים מאימה, ובצדק.

עולם האופנה של 2018 מגלם את הדיסוננס האולטימטיבי; מצד אחד שמלות פאר עשויות ממעילי פוך לנוחות מירבית, ומצד שני תצוגות של ויקטוריה סיקרט – אנומליה שרק אדושם יודע מי מאפשר לה להתקיים. המסקנה העיקרית היא כזאת: כשיש לך ספק, צפי בקליפ של מיסי אליוט. התשובה כנראה שם.