בשכונה הכי לוהטת בשנגחאי יש כל מה שאתם צריכים

מסעדות חדשניות, בתי קפה, ברים וחנויות בוטיק: אף שכונה בשנגחאי לא תגזול את תואר הלוהטת ביותר מהרובע הצרפתי

הרובע הצרפתי בשנגחאי. צילום: שאטרסטוק
הרובע הצרפתי בשנגחאי. צילום: שאטרסטוק
4 באוקטובר 2018

הרובע הצרפתי נחשב לשכונה הלוהטת בשנגחאי כבר שנים, אבל לא נראה שעומד לקום לו יורש בזמן הקרוב. יש כאן הכל: בתי קפה מקסימים, מסעדות חדשניות, ברי קוקטיילים חבויים שמכינים בהם משקאות ברמה עולמית, בוטיקים עם עיצובים מקומיים ומועדונים שאפשר לרקוד בהם עד השעות הקטנות של הלילה. התערובת הייחודית של השפעות מקומיות וזרות יוצרות את האווירה הייחודית לשנגחאי.

אוכלים: מאחורי קיוסק קטן שמוכר קפה שוכנת המסעדה האינטימית אוהא איטרי המגישה מנות יצירתיות עם פרשנות מודרנית למטבח הסיני המסורתי, לצד תפריט מוצלח של יינות טבעיים.

צילום: שאטרסטוק
צילום: שאטרסטוק

שותים: ספיק לואו מדורג באופן קבוע כאחד מברי הקוקטיילים הטובים בשנגחאי. הבר הוא עולם בפני עצמו, כי יש בו כמה קומות ובכל אחת מהן יש בר אחר, וייב אחר ותפריט אחר, אבל המשקאות כולם ברמת על.

מה עושים? בקומת המרתף של בניין דירות שגרתי שוכן מרכז אמנות המתמחה בכרזות תעמולה – Shanghai Propaganda Poster Art Center – ובו אוסף מרשים של יצירות מתקופת המהפכה התרבותית.

איפה ישנים? קפלה שנגחאי מורכב מ־55 וילות בסגנון המקומי שיקומן, מסורתיות ומשופצות, ממש בלב השכונה. לא זול שם, אבל נדיר למצוא לינה יוקרתית שיש בה גם תחושה אמיתית של השכונה.