"יש משהו בחיי הלילה שנותן חסות לאינטימיות" – הלילה של שני לוי

שני לוי, אשת קריאייטיב ותוכן, יזמה יחד עם השחקן אליאור אמסלם את "ערב טיוטות מהסמארטפון", שהפך למופע של ממש. פגשנו אותה לבילוי לילי בערב פורים וזה מה שקרה

שני לוי (צילום: תמיר דוידוב)
שני לוי (צילום: תמיר דוידוב)
31 במרץ 2019

שני לוי – אשת קריאייטיב ותוכן, מפיקה ובעלת המופע "ערב טיוטות מהסמארטפון"

22:30 שני לוי (29) נכנסת כמו בת בית לאוגנדה בסמטת בית הבד. הברמנים מכירים אותה, הלקוחות מחבקים אותה לשלום וניכר שהיא קבועה כאן. בחוץ פורים בשיאו, אבל את שני זה לא מעניין כל כך. היא לובשת קימונו שחור, שערה אסוף בפקעת מרושלת, על ציפורנייה מצוירת פריחת הסאקורה ועל פניה מדבקות נוצצות דמויות אבנים.

"אני בלילה אוריינטלי", היא צוחקת. "זה משהו שלגמרי הייתי הולכת איתו ביומיום בלי קשר לפורים. פעם הייתי משקיעה בטירוף לקראת פורים: מתכננת אסטרטגיית יציאות ומכינה שלוש תחפושות, השנה כמעט לא יצאתי בחג ולא ארגנתי תחפושת, אני ממש קול עם זה. את יודעת מה זה JOMO?"

שני לוי (צילום: תמיר דוידוב)
שני לוי (צילום: תמיר דוידוב)

23:00 אם פעם FOMO היה עניין, כיום, לדבריה של שני, כולם יותר בקטע של JOMO ((Joy of missing out. "אנשים הבינו שבאיזשהו מקום הכל אותו דבר", היא מסבירה. "הכניסה של נטפליקס וכל העניין של טיפוח נפשי הביאה אנשים להתאזן ולרצות יותר לנוח. הסטוריז נותנים לנו דרך מהירה ואפקטיבית להתעדכן על מה המסיבה שהייתה אתמול – אז למה בכלל לצאת? כיף יותר על הספה, מוקפים בג'וינטים ושקיות במבה. אנחנו מעדיפים לצרוך תוכן אונליין מאשר אופליין, וכאן ערב טיוטות מהסמארטפון נכנס לתמונה. הערב האינטימי שהתחיל מיוזמה של שני והשחקן אליאור אמסלם הפך למופע של ממש, עם עורכי תוכן, אוצרות וניהול אמנותי – שרץ כבר קרוב לשנתיים, בדגש על חללים אינטימיים בחיי הלילה.

23:30 מהאוגנדה היא ממשיכה לבר יא־פן, המתכתב ויזאולית עם התחפושת שלה "כשחזרתי מכמה שנים בברלין שמתי לב שאני שומרת הודעות SMS שעוררו בי השראה לכתיבת סיפורים, וכותבת הרבה רעיונות ב־Notes. מתוך המחשבה שהיא לא היחידה שמוצאת פורקן בסמארטפון – היא ואליאור החלו לבנות את הערב הראשון.

"כל הדור הזה יוצר תוכן שמתעסק ברמה כזאת או אחרת בכתיבה. בין שזה לחשוב על סטטוסים, קאפשנים לתמונות, ממים. לכן נקודת המוצא שלי הייתה שבטוח נקבל חומרים טובים. הערב הראשון התרחש באוצר והופתענו מכמות האנשים שהגיעה. יש משהו בחיי לילה שנותן חסות לאינטימיות שאינה יכולה להתרחש בפורמט אחר. האלכוהול, המוזיקה, תחושה היחד – זה נותן לאנשים כוח להיפתח".

שני לוי (צילום: תמיר דוידוב)
שני לוי (צילום: תמיר דוידוב)

1:00 היא מתלבטת אם ללכת לבר החדש דוראק או לקפוץ לרומנו. "זה לא ערב של סיבוב בין מקומות, זה ערב של להישאר במקום אחד ולא ללכת בין ההמון המחופש ברחוב". בסוף רומנו נבחר.

השוני ב"טיוטות", היא אומרת, הוא הפתיחות של הקהילה: "אנחנו לא ערב שירה או ערב הקראה רגיל, אנחנו מופע לכל דבר. אם תשלחו לנו משהו עם חרוזים אני אקיא, אם תשלחו לנו משהו על לב שבור נאמר לכם ביי. חשוב לנו לשמור על האלמנטים של הלילה כדי להשאיר את הקהילה שלנו פתוחה ולתת מקום לאנשים שונים לעלות ולחשוף את עצמם. על ההודעות שהם כתבו שיכורים לאקסים, זרמי תודעה, להקריא שירה או אפילו בליל משפטים לא ברור. התהליך שאנחנו עוברים מול האנשים שעולים להקריא הוא מעצים ומלמד מאוד. אתה נכנס עם בן אדם לקרביים שלו ולמקומות הכי אישיים שלו. יצא לי ככה להכיר אנשים מדהימים וללמוד המון על עצמי".

סלנג שעוד לא שמענו: "ג'אפנקו, ע"ש המנה בג'אפינקה. מדובר בבן אדם שלא מבין עניין"
דרינק מועדף: יין לבן עם קרח
איפה אני שורצת: עובדת על המחשב בטוני ואסתר, אבל בזמן האחרון הסחיות של דה סטריטס בקינג ג'ורג' קורצת לי
תובנה מערב הטיוטות: כולם מתעסקים באותם נושאים. אנשים מסוגלים להבין אותנו הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים