להגשים את הוויש ליסט: אתרי הקניות השווים שמוזלים בגלל הירידה בשער היורו

זוכרים את המכנסיים ההם שראיתם באורבן לפני כמה חודשים ולא יכולתם להרשות לעצמכם? אז יוון סידרה לנו צניחה משוגעת בשער היורו - ואפשרות לחסוך עשרות שקלים. אלו אתרי הקניות השווים שכדאי להתנפל עליהם לפני שהאיחוד האירופי יתאושש

מתוך אתר האתר של אורבן אאוטפיטרס (צילום מסך)
מתוך אתר האתר של אורבן אאוטפיטרס (צילום מסך)
8 ביולי 2015

לא בטוח שכיף להיות תושב יוון כרגע – אבל יותר ממותר לשמוח על כך שהמצב הוריד משמעותית את שער היורו וגרם לנו סוף סוף לקנות את השמלה ההיא שרצינו ולא יכולנו להרשות לעצמנו. העובדה שרוב חנויות האונליין הבינלאומיות מאפשרות משלוחים לישראל, יחד עם הסיילים של עונת הקיץ – מאפשרת לנו פרצה של אסקפיזם ישן וטוב של בגד חדש במחיר מציאה. הסיילים נראים עכשיו אפילו יותר מפתים למי שמחזיק בבית שקל או שניים.

הירידות בשער היורו הביאו לכך שמחירם של פריטים מסוימים הוזל בתרגום למטבע שלנו בעשרות ואפילו במאות שקלים. אם בתחילת השנה עמד המטבע על כמעט חמישה שקלים (4.9), היום בבוקר (ד') כבר יכולנו לקנות כרטיס טיסה בשער של כמעט 4 שקלים (4.1) – ולהתחפף מכאן לשופינג לוהט. כך שאם יש פריט מסוים שנמצא ברשימת המשאלות שלכם כבר חצי שנה, הגיע הזמן לבקר אותו שוב. אם לא ארגנתם רשימה מראש, הנה כמה אתרים ששווים בדיקה:

 

[tmwdfpad]

ASOS

ענקית האופנה המהירה היא בימים כתיקונם אחד מהאתרים הטובים ביותר לחפש בהם מקסימום טרנד במינימום מחיר, וסייל הקיץ שלהם העמיק השבוע להנחות של עד חמישים אחוזים. מומלץ להיזהר מבדים סינטטיים שפופלריים באתר שמייצר בעיקר עבור הקיץ באירופה, ומומלץ גם להתמקד בהלבשה התחתונה, שעם ההנחות וירידת היורו מגיעה אפילו ל-30 שקלים לחזיה ו-12 שקלים לזוג תחתונים – בערך מה שהייתם נדרשים לשלם עבור דגמים עדכניים פחות בחנות העודפים האהובה באלנבי ׳אמריקה הקטנה׳.

לרכישה

מתוך אתר האופנה ASOS (צילום מסך)
מתוך אתר האופנה ASOS (צילום מסך)

 

Urban Outfitters

למרות שמוצאה של אורבן הוא באמריקה – שגם מכתיבה את זהותה של ענקית האופנה, אף שזו מצליחה תמיד לשמר לעצמה תדמית של קמעונית שוליים – חנות האונליין ממנה רוכשים בגלישה משרת ישראלי היא זו שמשרתת את אירופה, כך שאפשר לשנות מחירים בהקלקה קלה על בחירת המטבע. כך תוכלו לרכוש אוברול ויסקוזה סבנטיזי באורך מלא שמוצא בסייל במחיר כמעט מגוחך של 115 שקלים, ומכנסוני כותנה בעלי מותן גבוהה מהקולקציה הממוחזרת של המותג ב-160 שקלים.

לרכישה

מתוך אתר האתר של אורבן אאוטפיטרס (צילום מסך)
מתוך אתר האתר של אורבן אאוטפיטרס (צילום מסך)

 

The Outnet

מה יותר טוב מלקנות בהנחה שעברה הנחה אחרי עוד הנחה מצטברת של שער המטבע? אתר האאוטלט של אתר האופנה היוקרתי ביותר ברשת, נט א פורטר, הוא מקום שאליו מגיעות חובבות אופנה גבוהה בשביל לדוג מציאות בחתימת שמות גדולים מעונות קודמות. במגה סייל הנוכחי שלהם הם מתמקדים בשמות כמו אוסקר דה לה רנטה, מרי קטרנזו והמעצבת הצרפתייה הפופולרית איזבל מארה, שבעבור מעט יותר ב-800 ש״ח תוכלו לרכוש את דגם שמלת השיפט הפרומה שלה, הרלוונטית מאוד לקיץ הנוכחי.

 לרכישה

מתוך Outnet (צילום מסך)
מתוך Outnet (צילום מסך)

 

Mytheresa

אתר האופנה האנין שאוצרת קניינית האופנה המנוסה פאולה ריד הוא לרוב כזה שאפשר לעשות בו רק שופינג חלונות וירטואלי, אבל הצטברות הנסיבות, כמו גם הסייל הנדיב שאירגנו באתר העונה (שיש להניח שהושפע מהיעדר הודאות שלו גורם המצב הנוכחי ביבשת האירופאית, שפגע במכירות של אתרי המותרות), הופכים את החלומות המוצעים שם למציאות נגישה יותר. בין היתר תוכלו לרכוש שם בקיני מודפס של ג׳יבנשי ב-960 ש״ח, ושמלת פליסה דמויות עור של לנוון ב-3,200 ש״ח במקום ביותר מעשרת אלפים שקלים(!) שהייתם נדרשים אליהם לפני כמה חודשים.

 לרכישה

חסכון של מאות שקלים. Mytheresa (צילום מסך)
חסכון של מאות שקלים. Mytheresa (צילום מסך)

 

Oki ni

אתר האופנה המוצלח ברשת לצומת העמוסה שבה אופנת גברים פוגשת את אופנת הרחוב. מחלקת הסניקרס האקסלוסיביות שלה, חלומו הרטוב של כל סניקר-הד, מציעה ממש עכשיו מבחר מציאות שוות במיוחד שלא מספיקות לעבור את קו אלף השקלים. עם שיתופי פעולה בין אדידס לריק אוונס ועם מארק ג׳ייקובס ולנוון, מדובר לא רק בנעליים שכולם יעצרו אתכם ברחוב בשביל לדבר עליהן, אלא אפילו בפריט שיהפוך למוצר אספנים ויניב תשואה יפה במכירה מחודשת באי ביי.

 לרכישה

נעליים של Oki Ni (צילום מסך)
נעליים של Oki Ni (צילום מסך)