תהיה חזק: למה אני רוצה לעשות כושר

בכל הזדמנות אני מספר שהנה, עוד רגע, רק שיעבור כבר השבוע הזה, אני נרשם לאימונים כלשהם

אנשים שהפעם האחרונה שפגשתי אותם הייתה לפני שלושה שבועות עשויים לחשוב שברגעים אלה אני מיוזע וחזק יותר. בכל הזדמנות אני מספר שהנה, עוד רגע, רק שיעבור כבר השבוע הזה, אני נרשם לאימונים כלשהם – חדר כושר, יוגה, אגרוף, אפילו על קונג פו יצא לי לדבר רק בגלל שאני מכיר מישהו שזו העבודה שלו וכבר פינטזתי על הנחת חבר (אם לא במחיר אז לפחות בעוצמת הבעיטות).

למה אני רוצה לעשות כושר? קודם כל, כי כולם עושים. בדרך כלל זה לא תירוץ לשום דבר, אבל יותר מזה – העישון, האכילה הלא סדירה והלחץ היומיומי מתחילים להראות סימנים והגוף שלי מתחיל לחרוק. אני עייף יותר מבעבר, השרירים תפוסים ובאופן כללי אין לי הרבה מוטיבציה לתזוזה שאינה הכרחית. לא משהו שצריך להתרגש ממנו, אבל גם לא מצב אופטימלי להיות בו.

הגנים שלי מורכבים משלושה מוטיבים מרכזיים: סרטן, שיער מקורזל ומבנה גוף נערי במשקל שאפשר רק לקנא בו. השניים הראשונים קצת מבאסים, אבל השלישי הוא שייתן לי את היכולת להתאמן בלי להתאכזב וללא שום ציפייה להשלת ק"ג או לפיתוח גוף. כמו משורר, אני מתכוון לעשות את זה בשביל הנשמה.

בניסיון להבין איך אני הופך מאדם שמדבר על כושר לאדם שעושה כושר, ביקשתי מרתם איזק, עורכת מדור "החיים היפים" בטיים אאוט המלצות לאימונים שיכולים להתאים לי. לפני שהתחילה להכין רשימה, היא נזפה בי ש"כל השמאלנים יושבים כל היום על טוויטר ובגלל זה אין לכם שרירים! אתה תהיה הראשון ליפול כשיתחילו לרדוף אותנו". אז הסתכלתי בטוויטר ובאמת מלא שמאלנים כתבו על איך הם יהיו הראשונים ליפול כשיתחילו לרדוף אותנו. לא ייאמן, אפילו על נפילה על הפרצוף יש תחרות – במקום להרים את הראש ולהכין את עצמנו לסיבוב הבא, אנחנו מתחבטים בכמה נוראית תהיה הפעם הבאה שמישהו ישבור עלינו ביצה או יאיים שאנחנו "הבאים בתור אחרי יהונתן גפן".

רק מהמחשבות על תוכנית האימונים העתידית שלי כבר התחלתי להתרגש כמו ילד שקיבל פלייסטיישן, או כל דבר אחר שמלהיב ילדים כיום. איך יפסיקו לי הקנאקים בכל חלק בגוף שמצליח להוציא את הצליל הזה. אזנק מהמיטה ב־7:30 ביקיצה טבעית ובתחושת סיפוק ואיהנה משלל היתרונות של גוף שעובר תחזוקה עקבית. נשאר רק מכשול פסיכולוגי אחד שעליי לצלוח – מכנסיים קצרים, נעלי ספורט, גופייה ולהזיע מול אנשים זרים. איך עושים את זה לעזאזל?