פרעצל לב העיר: הסניף החדש של שרויטמן יוצא לדרך

לא עוד כיתותי רגליים לנחלת יצחק רק כדי לנגוס בפרעצל ובלחמים המופלאים של האופה המוכשר. שלוחת מרכז העיר של המאפייה תיפתח ביום ראשון הקרוב

היכונו לפרעצל: שרויטמן טשרניחובסקי (צילום: שלומי יוסף)
היכונו לפרעצל: שרויטמן טשרניחובסקי (צילום: שלומי יוסף)
25 ביוני 2020

תושבי מרכז העיר היכונו לבואו של הפרעצל: ביום ראשון הקרוב (28 ביוני) ייפתח ברחוב טשרניחובסקי סניף של מאפיית שרויטמן. הלחמים הארטיזנליים, עוגות השמרים, הסלטים (דג מלוח וסלט ביצים מושלמים) והפרעצלים עם השפיץ – כולם יהיו שם בלובי של מלון Saul, יורשים ראויים לכריכים של ברווזי שאיכלסו את החלל בגלגול הקודם.

המקום החדש יהווה שכפול כמעט מדויק של המאפייה בנחלת יצחק. "בהתחלה נעבוד באותו פורמט ואני מניח שבמהלך הזמן יהיה שינוי בניואנסים בגלל אופי השכונה. הכנסנו שירות מלא ויתווספו אלכוהול ואוכל שמתאים לאפריטיף כמו ברוסקטות וטרטינים. בהמשך נאריך את שעות הפתיחה מעבר ל־17:00 אבל בבוקר הכל כרגיל, מ־7:00 יש קפה ולחם", אומר הבעלים שף־קונדיטור ערן שרויטמן.

הפרעצל של שרויטמן (צילום: יח"צ)
הפרעצל של שרויטמן (צילום: יח"צ)

מאפיית שרויטמן נפתחה לפני שלוש שנים בנחלת יצחק, קרן אור בשכונה שהיא שממה קולינרית (חוץ מהסלון של איל שני). פודיז שזכרו את שרויטמן מגלגולו כשף והתגעגעו לרביולי חלמון המיתולוגי מ"אורקה", מצאו ניחומים בלחמי מחמצת ארטיזנליים באותה רמה מקצועית בלתי מתפשרת. בימי שישי התור מגיע עד קצה הרחוב וגם בתקופת הסגר האופה המוכשר לא איכזב והרים בכלום זמן שירות משלוחים.

מכיוון ששרויטמן אינו אדם שנסחף בגלי ההצלחה, ההחלטה על הקמת סניף התבשלה לאט. רק כשהובהר סופית שהמאפייה מסוגלת להגביר את הייצור למסעדות ולשוק הפרטי מבלי לפגוע בסטנדרט, התכנית יצאה לדרך. כעת הדרך אל הלחם הפריך והמתפצח קצרה מתמיד ואפילו לא צריך להזיז את האוטו.
שרויטמן בית מאפה, טשרניחובסקי 17 תל אביב, 03-9671046