דווקא עכשיו: שריפה ב"בסטה" גרמה נזק לרכוש (ולבקבוקי יין)

השריפה פרצה במסעדה האהובה בלילה בין שישי לשבת כנראה מקצר באחד המקררים. הבעלים מבטיח כי ישובו במהרה לפעול. האם יספיקו למועד פתיחת המסעדות?

אבירם כץ, מבעלי הבסטה צילום:  אנטולי מיכאלו
אבירם כץ, מבעלי הבסטה צילום: אנטולי מיכאלו
28 בפברואר 2021

כאילו שקורונה ופורים הרוס ומסעדות מושבתות לא מספיקים לדכדך עד עפר, עכשיו גם הבסטה מושחרת ליטרלי: שריפה שפרצה במקום אתמול (שבת) זרעה הרס לא מבוטל במסעדה האהובה. השריפה שפרצה בסביבות השעה 03:00 לפנות בוקר החלה כנראה בקצר באחד המקררים בחלל שבין הבר למטבח. לא היו נפגעים בנפש אך למקום נגרם נזק. בפוסט שפורסם אמש נכתב מטעם המסעדה כי "עדיין לומדים את השריפה לפנות בוקר. העיקר שנפגעו רק רכוש ובקבוקים טובים. תודה על כל כך הרבה אהבה ותמיכה. צמאים לחזור רעננים יותר במהרה".

אבירם כץ מבעלי הבסטה הוסיף באופטימיות כי "המצב בסך הכול סביר למדי. נפתח בסטה חתיכה יותר".
הבסטה נפתחה בשנת 2007 כמסעדת שוק בסמטה סמוכה לשוק הכרמל. במהלך השנים התפריט הלך והשתכלל באוכל וביין כאחד, וכיום הבסטה היא יעד לפודיז ולאניני טעם. כעת נשאלת השאלה האם הבסטה תספיק להשתפץ עד למועד פתיחת המסעדות ביום ראשון הבא (7.3).
בהודעה מטעם פורום ראשי ענף ההסעדה שפורסמה הבוקר נמסר כי בתאריך זה תיפתחנה המסעדות בהושבה בפנים במגבלות התו הירוק ובחוץ במגבלות התו הסגול. "אין סיבה להמשיך לשתק את פרנסתם של עשרות אלפי אנשים, המועסקים ב-10,000 העסקים ששרדו את המגיפה הכלכלית. הסכמנו להמתין עוד שלושה שבועות מפתיחת המסחר, אבל אנחנו לא נוכל להמשיך לשבת בשקט, כבר שנה שאנחנו מושמדים בזה אחר זה. אם לא נפעל כך, הענף יוכל להיפתח רק לאחר חול המועד פסח, ומשמעות הדבר גזר דין מוות למסעדנים".