התאוריות הכי מטורפות על "משחקי הכס"

הסדרה הפופולרית קרובה לסיום עונתה השביעית, והמעריצים משתוללים עם השערות משוגעות, מבוססות יותר או פחות. אזהרת ספוילרים. או שקרים מוחלטים, בעצם

החורף מגיע ל-HBO?
החורף מגיע ל-HBO?
17 באוגוסט 2017

ההתעסקות האובססיבית של מיליוני הצופים האדוקים של "משחקי הכס" עומדת בניגוד מוחלט למספר המועט של פרקים בעונה. ספינת הדגל של HBO כוללת רק שבעה פרקים, שעד כה נמשכו קצת פחות משעה, אבל היא מעסיקה את הצופים כל היום, כל הלילה, בזמן העונה, ואחריה. מכיוון שכך, אלה מעבירים את זמנם בהפרחת ספקולציות, סבירות יותר ובעיקר פחות, בציפייה לראות אם יתגשמו. צריך להודות – בעונות קודמות, חלק גדול מהתאוריות שהשמיעו התבררו כנכונות. הבולטת שבהן, שהולכת וקורמת עור וגידים לנגד עינינו, הייתה R+L=J, או במילים אחרות – ג'ון סנואו הוא הבן של ליאנה סטארק ורייגאר טרגריאן. היום זה נשמע לנו מובן מאליו, אבל אם נלך שנה אחורה, המחשבה שהממזר של נד סטארק הוא בעצם בעל דם דרקון, יורש העצר החוקי של כס המלכות, נראתה לנו כמו פנטזיה רחוקה. אז מה מציעים הצופים היצירתיים הפעם? אספנו עבורכם כמה תאוריות כאלה.

גם למלך הלילה יש דרקונים משלו

כל מי שצפה בעונה האחרונה, שכמו קודמתה נכתבה שלא על בסיס ספריו של ג'ורג' ר. ר. מרטין (למעט קווי העלילה הכלליים, כפי שהסופר מסר ליוצרים), ובהם גם דורון פישלר שלנו, זיהה בעיה מהותית בעלילה – אין שום הצדקה לכך שדאינריז לא שולחת את שלושת הדרקונים שלה לסגור את העניין עם המתים האלה מעבר לחומה, זולת זה שזה לא ישאיר לנו שום דבר להתעסק בו בעונה הבאה. מול הדרקונים, סבורים כולם, לא יהיה למתים ולמהלכים הלבנים שום סיכוי. תאוריה אחת של המעריצים עלולה לשנות את המשוואה. לפי כמה גולשים, יתכן שגם למלך הלילה יש דרקונים, כאלה שיהפכו את המאבק לשקול. בספרים מוזכרים מספר פעמים "דרקוני קרח", וכן מדובר בכך שלמלך הלילה יש "יצורים שיותר גדולים מהדרקונים מווליריה". הדרקונים הללו, טוענים התיאורטיקנים, לא רושפים אש – אלא אוויר קפוא וממית. אחרים טוענים שלמלך הלילה אין עדיין דרקונים משלו, אך שהוא בהחלט יוכל למשוך לצד שלו את אחד הדרקונים של דינאריז, אם אלה ימותו למשל, כמו שכמעט קרה בפרק 4.
(להרחבה)

>> למתחם "משחקי הכס"

מלך הלילה הוא בעצם בראן סטארק

בכל מה שקשור ליכולות ולמידת ההשפעה של בראן סטארק על ווסטרוז, תאוריות המעריצים מגיעות למחוזות הזויים במיוחד. בגלל היכולות המדהימות של בראן – הוא גם יכול להיכנס לתוך גופים אחרים (כמו עם הודור, או זאב הבלהות קיץ), וגם יכול להגיע לכל נקודה בזמן – בעבר, בהווה ובעתיד, הופרחו לחלל האוויר לא מעט תאוריות באשר לדרך שבה הוא ישתלב בניסיון להציל את החיים. אחת מהן היא חזרה לנקודה שבה הפך מפקד משמר הלילה למלך הלילה – כשילדי היער תקעו בו את זכוכית הדרקון, והשתלטות עליו, כדי למנוע את האירוע מלהתרחש. מה שיכול להצליח ולהציל את כולם – אבל גם להתחרבש לגמרי, כמו שבדרך כלל קורה כשבראן מתערב בדברים.
(להרחבה)

גם טיריון לניסטר הוא טרגריאן

זה שג'ון סנואו הוא טרגריאן – זה כבר ידוע מזמן. זה שהוא גם כנראה הטוען האמיתי והראוי לכתר של שבע הממלכות על פני דודה שלו דאינריז – זה כבר די ידוע לנו מהפרק שעבר, כשהתברר שאביו, יורש העצר ראיגר טרגריאן, הספיק להתגרש מאשתו ולהתחתן עם ליאנה סטארק, אמו של ג'ון. מה שלא סיפרו לנו עד עכשיו, ויש החושבים שנגלה בהמשך, הוא שגם טיריון לניסטר הוא בעצם טרגריאן. למה? בין היתר, אחת הדרכים שבהן מנסים היוצרים לגלות לנו שג'ון הוא טרגריאן, היא בכך שדרוגון, בכיר דרקוניה של דינאריז, איפשר לג'ון ללטף אותו. אם אתם זוכרים, זו לא הפעם הראשונה שדמות שאינה טרגריאן זוכה ללטף דרקון – טיריון זכה לעשות זאת בראשית העונה הקודמת, עם הדרקונים האחרים, רייגל וויסריון. האם זה אומר שגם טיריון הוא דרקון?
(להרחבה)

ג'ון הולך להרוג את דאינריז

כן, כולנו מצפים כבר לרומן גילוי העריות (הדרקונים) הזה, אבל יש גולשים שחושבים שהרומן בין המלך בצפון למלכת הדרקונים יסתיים אחרת. אלה מזכירים לעולם את הנבואה שניתנה לדאינריז כבר בתחילת הסדרה, בביקור שלה בקארת'. אז אמרו לה שהיא תחוש על בשרה בגידה שלוש פעמים – בגידה עבור דם (שאותה כבר שילמה, כשהמכשפה ההיא לקחה לה את בנה מחאל דרוגו), בגידה עבור זהב (שאותה כבר שילמה כשג'ורה בגד בה וניסה לחסל אותה), ובגידה עבור אהבה. את הבגידה האחרונה טרם חשה דינאריז על בשרה, ויש הסבורים שיהיה זה ג'ון שיבגוד בה, אולי כדי להשלים את נבואת "הנסיך שהובטח", ובכך להציל את הממלכה כולה ממוות.
(להרחבה)

בראן הוא בכלל האבא של כל בית סטארק

תאוריה דומה לזו שהופכת אותו למלך הלילה, מצביעה על כך שיכולותיו של בראן להיכנס לתוך גופים אחרים מתבטאת בכך שברנדון סטארק שאנחנו מכירים הוא גם "בראן הבונה", אבי בית סטארק, שלפני 8,000 שנה בנה את ווינטרפל, וחשוב יותר – בנה את החומה. כעת, סבורים אלה שמאמינים בכך, בראן הבונה הופך לבראן הצעיר, או הפוך, והכל במטרה להציל את האנושות מאותה הסכנה שארבה לה לפני 8,000 שנה – המתים.
(להרחבה)

סאם הוא בעצם המספר של כל הסדרה

זוכרים את ההתלהבות ההיסטרית של כולנו בסוף העונה הקודמת, כשראינו את שעון השמש המוזר ההוא במרכז הספריה במצודה באולדטאון, כשסאם הגיע אליה, השעון שכולנו מכירים בתור "הדבר הממש מוזר הזה מהפתיח של הסדרה"? יפה. זוכרים את הסצינה ההרבה-פחות-חשובה ההיא במצודה, כשהארכ-מייסטר מדבר עם סאם על הספר ההיסטורי שהוא מתכוון לכתוב, שבעצם מספר את ההיסטוריה שאנחנו עדים לה כבר שבע שנים? הוא מציע לסאם לקרוא לספר "המלחמות אחרי מותו של המלך רוברט". סאם מציע "משהו יותר פואטי". המממ מה עם "שיר של אש וקרח"? אהא! אז אולי בעצם סאם הוא המספר של כל הסיפור הזה, וכל הסדרה היא התיעוד שלו את הדברים?
(להרחבה)

רוברט עדיין חי

מותו של המלך רוברט, אחד האירועים המשמעותיים שהתרחשו בעונה הראשונה של הסדרה, נחשב דווקא לכזה שאנחנו לוקחים כוודאי ומובן מאליו, להבדיל ממותן של דמויות אחרות. ובכל זאת, יש קוראים הסבורים שהעובדה שלא באמת ראינו את גופתו, לצד זה שידוע לנו שהיא נשלחה לקץ סופה, עירם של הברת'יאונים, ולא נקברה במעלה מלך, מציפה את האפשרות שהוא עדיין בחיים. למה זה טוב? לא ברור.
(להרחבה)

ג'יימי, טיריון או העובר ירצחו את סרסי

כבר בפלאשבק בעונה 5, ראינו כיצד בצעירותה זכתה סרסי לנבואה מחרידה מצד המכשפה מגי. מגי הבטיחה לה שהיא תתחתן עם המלך, שהיא תהיה מלכה, שמלכה אחרת תחליף אותה, שיהיו לה שלושה ילדים, שכולם ימותו – ולפי משפט נוסף, שהושמט מהסדרה אך הוזכר בספרים – אחיה הקטן יהרוג אותה. עד כאן, צריך להודות, המכשפה מגי דייקה לגמרי בנבואות שלה: סרסי הייתה המלכה, מלכה אחרת החליפה אותה (מרג'ורי), וגם היו לה שלושה ילדים, וכולם מתו. בשנים האחרונות סברו צופי הסדרה שגם החלק האחרון בנבואה יתגשם, וסרסי תיהרג בידי אחד מאחיה הקטנים. טיריון הייתה האופציה הסבירה יותר, ג'יימי הייתה האופציה המעניינת יותר. אלא שכדי שהנבואה תתגשם, משהו צריך לקרות לפני שסרסי תלד בכלל את הילד הרביעי, שבפרק האחרון גילינו שהוא בדרך. האם יכול להיות שהעובר, שהוא למעשה "האח הקטן" של ילדיה שכבר מתו – הוא זה שיהרוג את סרסי, שתמות בזמן הלידה – ממש כמו אמה שלה, שמתה בזמן שילדה את טיריון?
(להרחבה)