שעת התה: 6 חליטות תה שירתיחו לכם את החורף

הן יחממו לכם את העצמות, יקדימו תרופה לגריפה ובאופן כללי יסייעו לכם בהתמודדות עם הקור. 6 חליטות תה ששווה ללגום החורף

פוך נמכר בנפרד. חליטות תה. צילום: איליה מלניקוב
פוך נמכר בנפרד. חליטות תה. צילום: איליה מלניקוב
5 בינואר 2017

שיח קולה

גימיק זול שפועל נפלא

בעוד נוסחת הקולה חתומה בכספת בארצות הברית, מעוטרת בהילת עלי הקוקה (שהיסטורית שימשו או לא שימשו בה) ואגוזי קולה, במיטב המשתלות – ולפרקים אפילו בסניפי טיב טעם – תמצאו שתיל קולה של חישתיל. אפשר היה לתלות גם במשקה הזה תכונות פולחניות, שכן הוא שייך למשפחת הלענה ומאחד מזני צמח הלענה מכינים את האבסינת. אך העניין פה הוא לא חוויה רוחנית אלא גימיק זול שפועל נפלא. חולטים את עלי הצמח במים רותחים והתוצאה היא חליטה שקופה בטעם קרטיב קולה. אם אתם לא משיגים שתיל קולה ליד הבית, פנו לחישתיל דרך האתר והם יגידו לכם היכן אפשר להשיג.
שתיל קולה, להשיג במשתלות, בסניפי טיב טעם וב־ hishtil.co.il

שיח קולה. צילום: איליה מלניקוב
שיח קולה. צילום: איליה מלניקוב

[tmwdfpad]

חליטת זוטא

59 דברים קטנים שיעשו לכם את החורף:

4 משחקי הקופסה שיעבירו לכם את החורף בכייף
5 אלבומים עם אווירה חורפית שיחבקו אתכם מתחת לפוך
4 אתרי נופש ישראלים מושלמים לחורף

כמו כישוף של הארי פוטר

ארומה עוצמתית של קפה טרי שנטחן זה עתה בוקעת מחנות התבלינים של קפה אטלס. מעל כל חליטה פתק בכתב יד עקלתוני המונה את ההשפעות והאיכויות של הרכב העשבים היבשים והתבלינים כאילו הייתה מרשם לכישוף של הארי פוטר. החליטה הזאת מיועדת בדיוק להתמודדות עם מצבי חורף אופייניים, כעין הקדמת רפואה לגריפה. היא מכילה זוטא, למון גראס, לואיזה ועלי ורדים (10 ש"ח ל־100 גר').
קפה אטלס, לוינסקי 49 תל אביב, 6824614־03

חליטת זוטא. צילום: איליה מלניקוב
חליטת זוטא. צילום: איליה מלניקוב

משקה מאצ'ה

ירוק עולה בטמפרטורות

המשקה שמחמם את תושבי צפון אמריקה בחורפים מושלגים וקשים משלנו עשוי לתת גם פה פוש לחימום העצמות. משקה מאצ'ה עשוי בסגנון קפוצ'ינו, או אם תרצו – מאצ'ה צ'ינו. פלה דו תה מוכרים את אבקת המאצ'ה היקרה (139 ש"ח ל־40 גר' של מאצ'ה אימפריאל) – תזדקקו לחצי כפית אבקה ירוקה ולמקצף במבוק (164 ש"ח) או חשמלי. מוסיפים מים חמים, מקציפים את אבקת התה עם טיפת מים חמים, ממלאים את הכוס בעוד מים חמים ומוסיפים סוכר וחלב חם מוקצף לפי הטעם.
פלה דו תה, דיזנגוף 131 תל אביב, 5221317־03

מאצ'ה. צילום: איליה מלניקוב
מאצ'ה. צילום: איליה מלניקוב

חליטה אכיניצאה

כשאין זמן לעשבים טריים

חברת עדנים מגדלת את עשבי החליטה האורגניים שלה בגליל ומוכרת אותם בבתי טבע או בהזמנות דרך האתר בדואר ישראל. לחלוט תיון זה אמנם לא בדיוק כמו לחלוט עשבי בר טריים, אבל ביום עבודה זה כנראה הכי קרוב שתגיעו לחוויה. חליטת האכיניצאה, מנטה, פקעות ורדים, קליפות תפוז, קורנית ומרווה לא תיתן לשפעת תחושה שהיא הפילה אותנו בלי מאבק (12 ש"ח למארז של 20 זקיקים).
אכיניצאה אורגנית עדנים, להשיג בחנויות טבע או ב־adanim-tea.co.il

חליטת אכיניצאה. צילום: איליה מלניקוב
חליטת אכיניצאה. צילום: איליה מלניקוב

פרח יסמין

הקסם עושה את שלו

לקסם הזה תזדקקו לקנקנן זכוכית שקוף עמיד במים רותחים. מכניסים את פרח היסמין, יוצקים מים רותחים ונותנים לקסם לעשות את שלו. הפרח, שקשור בחוטים בעבודת יד ונפתח לאחר שלוש דקות, פותח בפניכם ובפני האורחים שלכם חוויה של בית תה סיני קטן (9 ש" ח ליחידה).
בית התה של ויסוצקי, החשמונאים 103 תל אביב, 5651525־03, wtea.co.il

פרח יסמין. צילום: איליה מלניקוב
פרח יסמין. צילום: איליה מלניקוב

תה לבן

טעם פראי

כל חובב תה יודע להסביר מהו תה ירוק, אבל תה לבן? ובכן, התה העשוי מהניצנים העדינים של צמח התה מיובש בשמש ועובר עיבוד מינימלי לפני האריזה, ולכן מכיל המוני נוגדי חמצון וטעם קצת פראי בהשוואה לתה השחור השגרתי. לא במקרה זה היה התה החביב על שושלת הקיסרים טאנג (17.90 ש"ח למארז של 20 שקיקים).

תה לבן של Higher Living, להשיג בחנויות טבע

תה לבן. צילום: איליה מלניקוב
תה לבן. צילום: איליה מלניקוב