"אהבתי להיות שמנמנה, אבל גם ייצוג של מישהו מודע ואכפתי זה חשוב"

תום יער הצליחה להגיע מערבי סטנדאפ עצובים לקאסט של "ארץ נהדרת". עכשיו היא עוברת שינוי ומסבירה למה זה חשוב. אנשי השנה של טיים אאוט תל אביב 2017

תום יער (צילום: איליה מלניקוב)
תום יער (צילום: איליה מלניקוב)
28 בדצמבר 2017

תום יער

קומיקאית, 30

רשימות "ההבטחות של השנה" מתגלות הרבה פעמים כמשאלות הלב של העיתונאים שחיברו אותן, אבל לפעמים זה עובד. תום יער (30), שמזמן כבר סומנה כדבר הבא בסטנדאפ, מקיימת בהחלט: השנה היא הפכה לחלק קבוע מהקאסט של "ארץ נהדרת", עשתה את שביל ישראל בתוכנית מופרעת משלה, העלתה את הפרסומות של בזק לרמה חדשה לגמרי, ונראה אתכם מצליחים להשיג כרטיס למופע שלה.

>> לפרויקט המלא

עוד אנשים שעשו לנו את השנה:
גלעד אדמוני
טלוויזיה מהעתיד
אנה לולו

הייתה לך שנה מטורפת. איך את מרגישה?

"אני מרגישה נהדר, אין לי כמעט טענות. קצת מגלה מחדש את החברים שלי ואת בן הזוג שלי, שגם הם עסוקים יותר. פתאום הזמן איתם קצוב, אז אנחנו נהנים יותר יחד".

יער, שהצחוקים על המראה החיצוני שלה הם עוגן מרכזי במופע שלה, שיתפה לאחרונה את עוקביה בשינוי שהיא עוברת. היא העלתה לאינסטגרם תמונה שלה בג'ינס וחולצה לבנה, וכתבה: "בלי סבל, בלי לרעוב, רק עם מעבר לאוכל בריא ומזין, כושר וטיפה מודעות שהתחלתי לפתח לראשונה איכשהו ביום הולדת 30 – החלום הוגשם".

מי שהיה בהופעות שלי יודע שהחלום שלי היה ללבוש ג'ינס וחולצה לבנה, דיברתי על זה כל הזמן, הקהל היה צוחק, תיארתי במופע לוק שהיה לי בראש -לוק פשוט פשוט ונקי, של טקס או של שבת בבוקר. אף פעם לא לבשתי ככה ג'ינס וחולצה לבנה. תמיד אני לובשת דברים מוזרים -בין אם טרנינגים או בגדים שחורים או סתם קשקושים מטשטשים. עד הרגע המצולם מולכם. התמונה הנ"ל צולמה בתא מדידה בחנות בלונדון, שם הייתי בשבוע שעבר – אחרי שנים של מידה 46 במכנסיים, נכנסתי לחנות וביקשתי בחיל במבטא ישראלי וברעד למדוד מידה 42. הכול עלה עליי והיה מקום אפילו והמוכרת הנחמדה בעלת השיער הכסוף והפירסינגים הציעה לי לקחת אפילו מידה 40. לא האמנתי לה בהתחלה. בתמונה – אני והג׳ינס לא מעכלים שזה קורה לנו. בלי סבל, בלי לרעוב, רק עם מעבר לאוכל בריא ומזין, כושר וטיפה מודעות שהתחלתי לפתח לראשונה איכשהו ביום הולדת שלושים – החלום הוגשם. בעיקר הפסקתי לקשר אוכל לרגשות. לשאלתכם רכשתי את הג'ינס. הקטע בהופעה על הג'ינס והחולצה ירד ואני בודקת בהופעות האחרונות חומרים חדשים, רובם על נושאים קצת יותר מעניינים ממשקל. מה זה החיים האלה?!? שבוע טוב ונשיקות מלאות קייל כרובית ואורז מלא. ❤️

A post shared by Tom Yaar (@tomyaar) on

ציינת שבדיחות המשקל יירדו מהמופע לטובת חומרים מעניינים יותר. מה מעניין יותר מאוכל ושערות ערווה?

"אני אכן מחליפה לאט ובזהירות את ההופעה שלי, קטע אחר קטע, פיסה אחר פיסה. מי שהיה לפני שנה לא יכיר כבר חצי מופע, מי שהיה לפני שנתיים יכיר אולי כמה משפטים. התהליך מעניין ומגניב, והצוות שלי ואני נרגשים מאוד מהשינויים. אחד מהם הוא מעבר שאני עושה לדרך חיים בריאה קצת יותר – דבר שמעניין אותי לדבר עליו בהופעה, היות וזו התעסקות נורא דבילית כמה שהיא מרתקת אותי. חשוב שיהיה ייצוג של כל מיני סוגי אנשים בטלוויזיה ובמדיה, ואהבתי מאוד מאוד להיות שמנמנה. הרגשתי שזה נורא חשוב שילדות צעירות ייראו ייצוג כזה, ועכשיו אני משתפת את העוקבים והקהל שלי בשינויים שאני עוברת – שהם לא כאלה קיצוניים! אני חושבת שגם לראות ייצוג של מישהו משתנה ונהיה מודע ואכפתי זה חשוב, אנחנו לא מושלמים וחשוב לזכור את זה".

שיקולי קריירה בצד, מה הכי בא לך לעשות?

"בא לי להמשיך בדיוק ככה ולשמח ולהצחיק ולהיות הכי אמיתית. זה בדיוק מה שבא לי. יש לי הרבה מזל ואני עובדת נורא קשה ונהנית מכל רגע".