השם תו פרינס מצחיק אתכם? הבדיחה היא עליכם

בדחני המקלדות הסתערו על פייסבוק וטוויטר עם פאנצ'ים בנוגע לשם תו פרינס - בנם בכורם של בן אל תבורי ואורטל עמר. את חיצי הציניות מוטב שיפנו להוריהם הבסיסיים, שמן הסתם בחרו להם שם משעמם

בן אל תבורי ואורטל עמר עם תו פרינס. צילום מתוך האינסטגרם של בן אל תבורי
בן אל תבורי ואורטל עמר עם תו פרינס. צילום מתוך האינסטגרם של בן אל תבורי
27 בנובמבר 2018

איזה מצחיק, בן אל תבורי ואורטל עמר קראו לבנם תו פרינס. מה, לא מצחיק אתכם? אולי בכל זאת תנסו לעבור על הפיד שלכם בפייסבוק ולמצוא שם איזה פאנץ' מעולה? הרי בטוח שמישהו כתב על השם הזה בדיחה מוצלחת. מצאתם? אם לא בדיחה, אולי איזה משפט מתנשא? חפשו טוב. יגעתם ומצאתם – תאמינו.

ברכות לכל מי שהתבדח על השם תו פרינס, אם כי הבדיחה היא עליך. תנו לי לנחש; אתם גרים בלב/דרום העיר תל אביב, יוצאים לנילוס, כותבים ביקורות מוזיקה/תיאטרון, פרילנסרים לעת מצוא ויש לכם דעה מוצקה על חוק הנאמנות בתרבות. אכן, חייכם מלאי הפתעות והרפתקאות. אתם חיים את הלא צפוי, משתדלים להיות ברגע, ויש לכם הומור מיוחד עם מנגנון הפעלה ייחודי. מי ייתן וניצוצות החדשנות שמלווים אתכם לא יתפזרו לכל עבר כשתהפכו להורים, ותבחרו לבתכם או בנכם שם מקורי ומעניין כמו מיכל, ליאת, ספיר, אנה, מיכאל, אורי, אסף, רועי. רגע, תיכף תגידו לי שבסוף הלכתם על "שיר" לבן או על "שון" לבת. אוונגרד.

קשה לצאת מההווי החתרני של בדחני המקלדות בפייסבוק וטוויטר, אבל בואו ננסה לרגע. נשאלת השאלה מה בעצם עדיף על שם ייחודי מיוחד לבנכם הבכור. לקרוא לו בעוד שם גנרי שאלפי אנשים כבר בחרו לפניכם? לבחור לו שם לועזי בעל הברה אחת? את כל האופציות האלה, תבורי ועמר דחו על הסף. למעשה, הם ההיפים האמיתיים בסיפור הזה עם בחירת שם מקורי, בעל משמעות, שיהיה שייך אך ורק לבנם הבכור, ולא לעוד מיליוני ישראלים.

למה זה רע כל כך? למה זה מעצבן אתכם? מה דחוף לכם להסתלבט על עצם העובדה שזוג הורים צעירים אשכרה ישב וחשב על צירוף מילים מקורי ולא פנה למחולל השמות המיינסטרימי שרובנו קרויים בשם כלשהו, תוצר מאגר מתוכו?

תו פרינס הוא לא רק שם מעולה, הוא גם שם מגניב. מאוד. כשכל הילדים ישאלו את תו הקטן למה קוראים לו כך, הם לא יצחקו עליו, הם יקנאו בו – יש לו שם שהוא רק שלו, והם צריכים לחלוק את המאפיין הראשוני ביותר שלהם עם עוד רבע מדינה. אה, וגם מדובר בשם עברי, ללמדכם שיש עוד שמות עבריים יפים ומוצלחים. נכון, השם השני של תו הוא פרינס, אבל מי לעזאזל לא רוצה ששמו השני יהיה על שם אחד האמנים הכי מדהימים שהתהלכו על הפלנטה?
בתכלס, הצירוף "תו פרינס" נשמע הרבה פחות יומרני משם כמו, נאמר, דילן גפן. יש בו הומור.

תו, כשמו כן הוא – צליל כלשהו, שתוך כדי נגינתו מתבהר מהו ומיהו. ילד שקרוי כך, לא מן הנמנע שיגדל להבין שיש שלל תווים – והוא יכול לבחור להיות איזה תו שירצה. זאת ועוד, התווים מורים גם על אופן ביצוע המוזיקה, והם הסימנים עמם ניתן לנגן על כלים שונים ומשונים. בקיצור, אין ספור אפשרויות, זאת בניגוד למילה אחת בעלות משמעות אחת ויחידה.

https://www.instagram.com/p/Bojk7eHHXun/

כידוע, בן אל תבורי, בדומה לבנות משפחת קרדשיאן, מגיע ממשפחה בה עניין השמות לילדים הפך למיתוג משפחתי לטוב ולרע. דניאל, אלירן, בת-אל ואריאל הם אחיו – כולם זכו לשמות שמזוהים עם משפחת תבורי. אגב, מעניין שהשם בת-אל מתקבל בציבור בהבנה אך בן אל עדיין זוכה לקיתונות של בוז וזילזול.

לו אני שימי תבורי, הייתי גאה בבני שהלך על הבלתי צפוי ובחר שם יצירתי ומגניב לבכורו. קדמו לו סלבס כמו עדי הימלבלוי שקראה לבנה בנו, רותם סלע שקראה לבנה גלי ומרינה מקסימיליאן שקראה לבתה ליצ'י. כולם התקבלו בבדיחות קרש מאת אנשים שחייבים לצחוק, אחרת הם יבכו. יבכו על הבחירה הטראגית של שמם  – שם ממוצע, משעמם ובסיסי להחריד. מה לעשות, הליכה נגד הזרם לא היתה בראש מעיינות הוריכם, ועכשיו אתם תקועים עם הבחירות הסחיות שלהם כל החיים.

מזל טוב ושלל איחולים להורים הטריים בן אל ואורטל ולבנם תו פרינס, שיודעים שזה דווקא די פשוט להיות פשוט. עדיף להיות מיוחד. ואם אין לכם כושר המצאה יצירתי, עדיף שלא תנסו את זה בבית. רק אל תפריעו למי שכבר בשבוע הראשון לחייו – מצליח להיות הרבה יותר מגניב ומיוחד ממה שאתם אי פעם תהיו.

View this post on Instagram

Tav Prince Tavori #TPT

A post shared by Benel Tavori – בן אל תבורי (@beneltavori) on