טיים אאוט timeout

טעימה תיאטרלית 

| מאת: ארי כהן

ההצגה "ארוחת טעימות" של הקאמרי מציגה מתח תמידי בין כוחות, עוקצת אך מרגשת, ובעיקר מטיחה את האמת בפנים 

ההצגה "ארוחת טעימות", בבימויה של דדי ברון, היא מאתגרת וקלילה גם יחד, ומספקת נקודת מבט מעניינת על הורים, ילדים, דת, אמונה ומדינה. ההצגה נפתחת בסלון של משפחה קטנה הנרתמת לחתונת הבת הבכורה, וכמו בכל הכנה לחתונה ההורים מדברים כמובן על ההוצאות, על אולם, ועל בחירת מנות עם שמות "פלצניים". אך מתחת לפני השטח מתרחשים דברים גדולים יותר מאשר סתם חתונה רגילה. המחזאי שלומי מוסקוביץ', בכתיבה שנונה ומדויקת מראה את המתח בתוך החברה שלנו – בין דתיים לחילונים ובין ההורים לילדים, ועד כמה קשה לחיות יחד תחת קורת גג אחת. ההצגה מעלה שאלות כמו מה באמת חשוב לנו – האם שלום הבית והמשפחה, או שמא לעמוד מאחורי העקרונות שלנו בלי לוותר, ומה קורה כששניהם מתנגשים. הקאסט מביא לבמה משחק דרמטי-קומי נפלא. בדיאלוג משעשע ומעורר בפתיחת ההצגה, מוטי כץ ולימור גולדשטיין, בתפקידי אדריכלית ועיתונאי בכיר, מציגים כביכול זוג נאור וליברלי, אך בסופו של דבר הליברליות הנאורה שלהם קצת מיטשטשת. מצד שני יואב לוי ואיה גרניט-שבא, תוך שהם מצוידים בשפה עברית נהדרת, נותנים לנו הצצה לתוך העולם הדתי השמרן בדעותיו, שגם בו כמובן מיטשטשים הגבולות, וכבר באמצע ההצגה לא ברור מי הוא הליברל ומי הוא המסוגר.

המתח שנוצר על ידי הזוג המתחתן, אותו משחקים דוד שאול והדר ברוך, יוצר שאלות רבות. האם יצליח הזוג להסתדר עם הרקעים השונים? האם הדתי והחילונית יתחתנו למרות כל הקשיים? את החיבור לקהל יוצרת בצורה מפולפלת וקלילה נעמה שטרית, בתפקיד האחות הצעירה. בתוך כל הכאוס והמתח שנוצר על הבמה, היא פונה ישירות אל הקהל במודעות עצמית מרגיעה, בשאלות אמיתיות ובועטות. התפאורה של דנה צרפתי יוצרת אווירה ביתית נינוחה, מן סלון גדול שמתפרס על הבמה, בצורות שמעוררות ציפייה. הבחירה של ישראל ברייט במוזיקה יוצרת רובד נוסף במתח הקיים בהצגה, הסגנונות השונים נפגשים על הבמה בצורה שבהחלט נוגעת בכולם. "ארוחת טעימות" סוחפת ומרגשת, ומצד שני עוקצת ומכאיבה, היא מציבה לנו את האמת בפנים וגורמת לנו לחשוב לא על האחר הנמצא בחוץ, אלא על האחר שבתוך הבית. אם אתם מחפשים ערב של הומור טוב, זו ההצגה בשבילכם.

"ארוחת טעימות", תיאטרון הקאמרי, מועדים משתנים.  

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 167a735dbd523