טיים אאוט timeout

סינמתזה

| מאת: דור זכרוביץ'

המדינה, המצב, הדיור, הביטחון – הפוליטיקה אף פעם לא עוזבת אותנו. אבל לפעמים אנחנו רוצים להתנתק ולשכוח לרגע את החיים עצמם. בשביל זה יש לנו טלוויזיה, כדי שנוכל לקחת פסק זמן ולצפות קצת ב... פוליטיקה של אחרים. אבל פוליטיקה לא חייבת להיות שחיתות בדמוקרטיה. הנה חמש סדרות פוליטיות וגם קצת אקזוטיות

וולף הול
איפה: אנגליה המונארכית.
למה: בניגוד ליצירות היסטוריות אחרות שמבקשות להעניק תדמית אפית או רומנטית לתקופות הללו, וולף הול (שמבוססת על אירועים אמיתיים) מציירת תמונה ריאליסטית של המאה ה-16 ומציגה באופן אותנטי את המשחקים הפוליטיים בחצרו של הנרי השמיני.
תכלס: תומאס קרמוול, בן של נפח, הופך להיות יועצו הקרוב של המלך הנרי השמיני כאשר הוא עוזר לו לבצע רפורמה דתית במדינה. בעמדת כוח זו הוא מקווה להגשים את משאלותיו של המלך הקפריזי, ואולי גם לנקום באויביו.
בינינו: ההיסטוריה מספקת סיפורים טובים מכל דמיון.

Wolf-Hall

הרודן
איפה: הדיקטטורה הבדיונית, "אבודין".
למה: גידי רף ("חטופים") חושף אותנו לפוליטיקה מסוג שאיננו רגילים לה ונוגע בנקודות שרלוונטיות לכל רודנות במזרח התיכון: אכזריות השלטון, הסכסוכים הפנימיים ואף האיום של האסלאם הקיצוני.
תכלס: בארי, בנו של דיקטטור, חוזר הביתה לאחר שנים רבות של גלות. הוא הופך להיות מעורב בענייני המדינה בעל כורחו, ומגבש החלטה להביא שלום ושלווה לארצו שמכירה רק דיכוי ושפיכות דמים.
בינינו: מזל שהשפה הרשמית במזרח התיכון היא אנגלית.

הרודן

מזכירת המדינה
איפה: ארצות-הברית הפדראלית-דמוקרטית.
למה: יש משהו נאיבי בסדרה, אך הוא שהופך אותה למהנה. היא מבקשת לבחון את התגובה של עולם הפוליטיקה כאשר יניחו במרכזו דמות כנה ואלטרואיסטית. התוצאה אופטימית.
תכלס: לאחר מותו בטרם עת של מזכיר המדינה, אליזבת מקורד מתבקשת על ידי הנשיא לאייש את התפקיד. היא מסכימה להצעה ומחליטה לבצע אותו בדרכה המיוחדת. על רקע יחסיה עם פוליטיקאים, אנשי סגל ודיפלומטיים שמתקשים לעכל את התנהגותה הישרה והאנושית, היא מגלה פרטים מעוררי חשד על מותו של קודמה בתפקיד.
בינינו: נמצא עולם המראה של בית הקלפים.

מזכירת המדינה

וויפ
איפה: ארצות-הברית הדמוקרטית-ליבראלית.
למה: הקומדיה הנהדרת מבית HBO מתמקדת באחד מן ההיבטים החשובים ביותר בפוליטיקה: יחסי הציבור.
תכלס: סלינה מאייר היא סגנית נשיא ארצות הברית והיא חולמת לטפס עד לנשיאות. היא והסגל שלה עמלים כדי לשמר את האהדה כלפיה, ועובדים בלי הפסקה לכבות שריפות.
בינינו: פוליטיקה על כלום.

veep

The Brink
איפה: העולם המשוגע והאנרכיסטי שלנו.
למה: התרחיש שמציגה הקומדיה השחורה הזו אינו תלוש מהמציאות. הדיפלומטיה העולמית מורכבת מאנטי-גיבורים מחד וממעריצים חסרי-פשרות מנגד, אך לפחות נוצרת עלילה מלאת הומור עבור הצופה מהצד.
תכלס: לפקיסטן עולה שליט מטורף שמאיים להשתמש בנשק הגרעיני שלו נגד ישראל. מזכיר המדינה האמריקאי מבקש לעצור בעדו ועושה שימוש בדיפלומט כושל משגרירות ארצות-הברית בפקיסטן ובטייס קרב על מנחתת מטוסים במפרץ הפרסי.
בינינו: אנחנו מבינים שהרעיון שעולה לתסריטאי מלוס-אנג'לס כשהוא חושב על משבר בינלאומי קומי זה "דיקטטור כלשהו מחליט להשמיד את ישראל"?

the-brink

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 167a735dbd523