חיפוש מתקדם: 5 הצעות מקוריות לתחפושות לילדים

מחסני האופרה, המקום שממנו מגיעות התלבושות לטלוויזיה וירידים שיסדרו לכם גם פעילות מחוץ לבית: אלו המקומות שתמצאו בהם את התחפושת הכי מקורית לילדים

ילדים בפורים (צילום: shutterstock)
ילדים בפורים (צילום: shutterstock)
8 בפברואר 2018

לא ברור איך זה קרה, אבל פורים כבר ממש מעבר לפינה. במקום להשתרך שוב עם הילדים ברחובות שוק לוינסקי או בקניונים ולצאת עם נזק כספי שלא הולם את החומרים הזולים של התחפושות הגנריות (שגם ככה כל הילדים בכיתה ילבשו), למה לא ללכת הפעם על משהו קצת שונה?

מספיק עם נסיכות וורודות (צילום: shutterstock)
מספיק עם נסיכות וורודות (צילום: shutterstock)

1. תחפושות של האופרה

האופרה הישראלית פותחת לקהל הרחב את מחסן התלבושות שלה, כמיטב המסורת של בתי האופרה מסביב לעולם. תוכלו לבחור מתוך מאות תלבושות מהפקות שונות במחירים שנעים בין 5 ש"ח ל־500 ש"ח, כולל תלבושות לילדים מתקופת הבארוק, דרך התקופה הקלאסית ואפילו תלבושות מעולם הפנטזיה. מקצוענות כזאת הילדים שלכם לא ייראו בשום מקום אחר.

← האופרה הישראלית, שד' שאול המלך 19 תל אביב, ראשון (11.2) 14:00־19:00

2. מחסני תלבושות

כניסה למחסני התלבושות המובילים של תל אביב, מחסני לב והכל דבש, היא כמו כניסה לממלכה קסומה – לא משנה אם אתם ילדים או מבוגרים. לקראת פורים המחסנים מוסיפים משמרות לעובדים ומציעים להשכרה או למכירה את כל מה שראיתם בטלוויזיה. זה לא שאנחנו מתחפשים "כמו סטטיק ובן אל", אלא אשכרה שוכרים את מה שהם לובשים. קל.

← מחסני לב, בן יהודה 236 תל אביב; הכל דבש, הרצל 146 תל אביב

סטטיק ובן אל. צילום: משה נחומוביץ'
סטטיק ובן אל. צילום: משה נחומוביץ'

3. ירידים

העיר מלאה באירועים לקראת פורים, שזה בעצם שניים במחיר אחד: גם למצוא תחפושות ואביזרים שווים וגם פעילות מחוץ לבית. במתחם התחנה יתקיים בשישי (9.2, 11:00־16:00) הפנינג עם סדנאות יצירה ושוק תחפושות במחירים של 5־10 ש"ח, במועדון גגרין (סלמה 46) יתקיים בשישי (16.2, 11:00־16:00) יריד תחפושות אלטרנטיבי, בבית קנדינוף (הצורפים 14) יתקיים בשבת (17.2, 14:00־21:00) יריד של ברנרים ובהודנא (אברבנאל 13) יתקיים בשבת (24.2) יריד התחפושות המסורתי של פלורנטין.

4. חנויות יד שנייה

תחפושות הן בסך הכל בגדים, אז לא חייבים להשקיע מאות שקלים בשמלה "מיוחדת לפורים", אם אפשר למצוא אותה ב־20 ש"ח בחנויות וינטג'. חנויות יד שנייה בתל אביב – בהן אדרת (בוגרשוב 53) ו־buykilo (שד' יהודית 9) – מתכוננות לפורים ומהוות אלטרנטיבה טובה ומאתגרת לשיטוטים הרגילים ברחוב מטלון או בקניונים. תחפרו עם הילדים בערימות הבגדים והאקססוריז ותעודדו אותם להתחפש לדברים מוזרים. כולם ירוויחו מזה.

5. עשו זאת בעצמכם

אנחנו יודעים – למי יש זמן וכוח לזה, כשבכל מקום מוכרים תחפושות תוצרת סין זמינות תמורת שטרות מרשרשים? אבל עם קצת השקעה (מי יודע, אולי אפילו תיהנו מזה) יוכלו הילדים להתגאות בתחפושת תוצרת בית שאבא או אימא הכינו להם. פייסבוק מלא בקבוצות שיעזרו לכם להתמצא בעולם הסבוך של החוט והמחט. אנחנו ממליצים על "ע.ז.ב באמאש'ך (עשה/י זאת בעצמך)" שמתפקעת מטיפים ומהוראות ליצירת תחפושות DIY ועל "פורום תפירה" הסופר מקצועית.