בית הקפה שחיכינו לו: טוני ואסתר מגיעים למזא"ה 9

"תמוז" במזא"ה 9 (צילום: יעל שטוקמן)
"תמוז" במזא"ה 9 (צילום: יעל שטוקמן)

קוראים לו "תמוז" והוא בית הקפה החדש שנפתח להרצה בבית הצעירים הנאה, פרי שת"פ מהמם בין טוני ואסתר ובין משק מלמד האורגני, כולל תפריט לאנץ' מזמין, מזין והגון ואפילו בסטה קטנה ומתוקה של ירקות ופירות אורגניים. הכינו את הלפטופים

13 באפריל 2022

תל אביב של ימי הקורונה הייתה מקום שבו בתי קפה נסגרים. תל אביב של ימי הפוס-קורונה היא מקום שבו בתי קפה נפתחים. אל בתי הקפה החדשים שנפתחו לאחרונה במחוזותינו מצטרף תוסף כוח משמעותי בדמות תמוז, בית הקפה החדש שנפתח בבית הצעירים במזא"ה 9 מבית היוצר של טוני ואסתר ומשק מלמד (משק אורגני מכפר הנגיד).

רבים מאיתנו הגיעו עם הלפטופ לטוני ואסתר כדי ללמוד או כדי לכתוב את הכתבה הבאה, ובדיוק באותו מנח עם הלפטופ הגענו גם לא פעם למזא"ה 9 ולאותה מטרה בדיוק. מה יותר טבעי מלחבר את שניהם לכדי יישות אחת גדושה בלפטופים? ובכן, עכשיו יש לכולם הזדמנות לשתות את הקפה של טוני ואסתר במזא"ה 9, כלומר בתמוז הדנדש. מביקור שערכנו במקום החדש נספר שגם השירות משופר ונהדר.

טעים, פשוט, והכל אורגני. תמוז (צילום: יעל שטוקמן)
טעים, פשוט, והכל אורגני. תמוז (צילום: יעל שטוקמן)

מלבד הקפה המקום מציע גם תפריט ייחודי ודי מרגש – אם אתם אנשים כמונו שמתרגשים מתפריטים – כאשר כל התוצרת מגיעה מבית משק מלמד האורגני ויצרנים מקומיים אחרים (חוות רום לגבינות, מזקקת יוליוס לאלכוהול ועוד). בתפריט, למשל, כדורי עוף אורגני עם בורגול, יוגורט וגם סלט מירקות המשק למי שחפץ בלאנץ' מזין והגון במחיר סביר בהחלט (58 ש"ח), חריימה קציצות טופו טבעוני, עם חומוס, טחינה וחלה (54 ש"ח) או תבשיל שעועית לימה בבישול ארוך עם לימון כבוש וסלסת עגבניות (36 ש"ח). ללא ספק מנות נעימות, טעימות וגם מזינות ללאנץ. אהבנו.

ויש אפילו בסטה של ירקות ופירות. תמוז (צילום: יעל שטוקמן)
ויש אפילו בסטה של ירקות ופירות. תמוז (צילום: יעל שטוקמן)

יש גם מנות קטנות במחירים מהנים כמו קישוא חלוט עם ריקוטה מקומית (28 ש"ח), גראטן עם רוטב יוגורט וחזרת (28 ש"ח) או ברוקולי עם שקדים פרוסים (27 ש"ח) וכמובן, ויטרינות מאפים של מאפי בוקר ליד הקפה, קרואסונים פריכים ומפתים, טראפלס ועוגיות. יש גם טבעוני.  נציין לטובה גם את החלונות הגדולים של הבניין היפה במזא"ה שמקרינים אור טוב על המקום ומביאים שלווה ורוגע שבהחלט הולמת את האווירה העונתית והמקומית במקום. בונוס נוסף: במקום אפשר לקנות הביתה ירקות ופירות אורגניים וטריים מהתוצרת של משק מלמד. איך יודעים שבא אביב? בואו לתמוז ופשוט תדעו.

>> תמוז, בית הצעירים במזא"ה 9, פתוח כעת להרצה (ימים ב-ד 7:30-17:00, יום ה׳- 7:30-20:00, יום ו׳: 7:30-15:00)