טיים אאוט timeout

התערוכה החדשה של גולי כהן נעה בין האמנות לצילום המסחרי

| מאת: נדב נוימן

"בסופו של דבר, בשביל הצלמים אין הבדל ועל כן אין אף יתרון אסתטי בין המאמץ לייפות את העולם ובין המאמץ הנגדי לקרוע מעליו את המסכה שלו"

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/05/sizes/Dodge-Tool-SOO1-1H_wo_680_382.jpg
מתוך התערוכה של גולי כהן

גולי כהן, אחד מצלמי האופנה הבולטים בישראל בעשורים האחרונים, מציג תערוכה חדשה בגלריה ויטרינה במכון הטכנולוגי בחולון – "Patina". בתערוכה מוצגות 15 עבודות של כהן שנעות על התפר שבין האמנות לצילום המסחרי, רובן תצלומי דיוקן נשיים.

בעבודת הווידאו "פינוקיו" מוקרנות על מסך מפוצל שתי דמויות המיוצגות על ידי אותו מצולם, שמעשן סיגריה. במחצית המסך הדמות מכוסה שכבות מתקלפות של טפט דמוי עץ, ובמחציתו האחרת נראית אותה דמות כשהיא "מקולפת" וחשופה. על פי אוצר התערוכה,  ד"ר גיא מורג צפלביץ', עבודה זו והתערוכה כולה פורשים לפני המתבונן את העיסוק בנסתר ובנגלה, בעטוף ובחשוף.

מורג צפלביץ' מצטט בטקסט שמלווה את התערוכה את סוזן סונטאג, שאמרה ש"בסופו של דבר, בשביל הצלמים אין הבדל ועל כן אין אף יתרון אסתטי בין המאמץ לייפות את העולם ובין המאמץ הנגדי לקרוע מעליו את המסכה שלו".

גולי כהן, "פאטינה", 16 במאי 20:00, ויטרינה HIT

מתוך התערוכה של גולי כהן

מתוך התערוכה של גולי כהן

מתוך התערוכה של גולי כהן

מתוך התערוכה של גולי כהן

מתוך התערוכה של גולי כהן

מתוך התערוכה של גולי כהן

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV2 on: 750d02952ce142a498