טיים אאוט timeout

מהמם: בנייני תל אביב באיורים

| מאת: נעמה רק

המעצב אבנר גיצלטר מפנה זרקור אל החזיתות היפות של העיר בסדרת איורים חדשה

  • https://static2.timeout.co.il/media/2013/12/sizes/בלפור_H_wo_680_382.jpg
עבודה של אבנר גיצלטר מתוך הפרויקט tlvbuildings

הבניינים המצוירים של אבנר גיצלטר כל כך יפים וחמודים שכמעט אפשר לשכוח שאנחנו עוברים על פניהם כל הזמן בדרך הביתה. במסגרת פרויקט חדש עליו החל לעבוד בשבועות האחרונים, יוצר המעצב איורים של חזיתות בתים תל אביביים שהוא אוהב במיוחד.

"אני אוהב את דו הקיום בין תרבות הבנייה בסגנון האקלקטי של שנות ה-20 לבין הסגנון הבינלאומי שהגיע בשנות השלושים. השיח הזה, בין הבניינים המעוטרים וה"מקושטים" לבין הקווים הישרים והפשוטים, מרתק אותי". הסביר גיצלטר. "היה לי צורך בעובדת עיצוב שלא למטרה מקצועית, עיצוב למען העיצוב. השילוב בין הצורך הזה והאהבה לאדריכלות התל אביבית, יחד עם ההשראה שקיבלתי מהאתר windowsofnewyork.com, הביאו אותי ליצור את הפרויקט הזה". מספר איורים כבר עלו לאתר הפרויקט שנפתח ביום שבת, כאשר מדי שבוע צפוי להצטרף אליהם מבנה חדש.

עבודה של אבנר גיצלטר מתוך הפרויקט tlvbuildings

עבודה של אבנר גיצלטר מתוך הפרויקט tlvbuildings

עבודה של אבנר גיצלטר מתוך הפרויקט tlvbuildings

עוד יצירות בהשראת מבנים בתל אביב

הדפסי הרשת של רון נדל

מחווה לסמלים מקומיים כמו מגדל שלום, תחנת הכוח רדינג, המזרקה של אגם ועוד בעיצוב מינימליסטי, צבעוני ושמח.

הבניינים המשוגעים של ויקטור אנריך

הצלם הספרדי מצלם רחובות ובניינים ומעבד להם את הצורה עד שהם הופכים ליצירה סוריאליסטית מופרכת ומרהיבה. לפני שגורש מישראל לפני כשנתיים הספיק לשחק גם עם כמה בניינים מקומיים.

פרויקט הגמר של יריב גולדפרב

במסגרת לימודי תואר שני בעיצוב תעשייתי בבצלאל, יצר גולדפרב דגמים מוקטנים של עזריאלי, הכיכר הלבנה ועוד מחומר לא שגרתי – צואת כלבים.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0