טיים אאוט timeout

העילגת והבתול

| מאת: הדס ריבק

אם לא אכפת לכם מבדיחות שוביניסטיות והשפלת אנשים עם לקויות, "היפה והחנון" היא התכנית בשבילכם

"היפה והחנון" (צילום: דנה קרן)

"היפה והחנון"  חזרה אמש לעונה רביעית בערוץ 10. קודם כל, מדובר בחגיגה משוגעת במונחי הערוץ. התוכנית הזאת, שמניבה לרוב רייטינג מצוין (20.1 אחוזים בתכנית הבכורה) ביחס לתוכניות כמו "הרווק" וכמובן ביחס לאשפתון הכושל "הכפר", הצליחה להגיע לעונה רביעית, מה שקורה לעתים רחוקות מחוץ לערוץ 2. עוד יותר מדהים ששום גוף שידור מתחרה לא ניסה בינתיים לעשות מעשה "הישרדות" ולחמוס גם את הפורמט המצליח הזה מידיהן השמאליות של מנהלי הערוץ.

הליהוק ב"היפה והחנון" – כי לקרוא לזה "הבחורה שנראית די סבבה בביקיני והווירדו שנמצא על הספקטרום" לא היה מספיק מושך – הוא לא פחות ממצוין. זאת, בהנחה שכל מה שאנחנו רואים על המסך אותנטי ולא נערך ותוסרט בצורה גסה מהמקובל. גם הגברים וגם הנשים מספקים את הסחורה: הגברים הם אסופה של מוזרים והנשים מספקות מטבעות לשון מטופשים בקצב של שניים למשפט. חלומו של כל עורך תוכן.

עורך התוכן הספציפי של "היפה והחנון" ניצב בעונה הזו בפני אתגר לא פשוט: הוא יצטרך להוכיח שיש בתוכנית קצת יותר משלומיאליות של בחורים בתולים (לכאורה, לכאורה) ומעילגות של בחורות סתומות עם אמביציה לקמפיין, או לפחות אמביציה להיות מוזמנת להשקות (כן כן, הן מפותחות ריגשית, בסדר). הסלפסטיק המילולי (בנות) והפיזי (בנים) החזיק את "היפה והחנון" על כתפיו שלוש עונות, אבל בפרק הפתיחה הוא כבר הרגיש קצת ממוחזר, מעייף ולעתים מתוסרט מדי, עד כדי חשש שהבנות קצת עושות את עצמן אהבלות בשביל הצחוקים בבית. מיכאל הנגבי, שהחליף את פיני טבגר בתפקיד המנחה, לא ממש מורגש נכון לעכשיו, אבל מצד שני – מנחה ריאליטי שלא בא לך לשבור בגללו את הטלוויזיה בימינו זה כבר הישג.

מעבר לכך, כבר מעייף להזכיר את מה שאסור לשכוח: "היפה והחנון" היא אולי ממתק טלוויזיוני כיפי, אבל כדרכם של ממתקים היא עושה בעיות בבטן ובשיניים וגם עלולה לגרום לכם להצטער ביום שאחרי. בסופו של דבר, מדובר בתוכנית צינית, מרושעת ושוביניסטית, שלועגת לנשים ומשפילה אנשים עם לקויות. היא משכנעת אותם בסרקזם מוחלט שזה הגיוני להגיע עם אמא שלך לריאליטי שבו אתה אמור ללמוד לזרום עם בחורות, והכל בחסות הקלישאה של "הם רצו את זה" ולא, חלילה, למען הרייטינג. אין פה הפוך על הפוך, אין פה שום העצמה נשית ואף אחד לא באמת יקבל את התיקון שלו, אלא אם שני סינקים אצל גיא פינס נחשבים לתיקון. יש פה בחורות שהסתובבו כמעט פרק שלם בחזיות וצולמו כשהן פולטות שטויות בקצב להנאתם של הצופים בבית וכדי שהמפרסם יפתח את הכיס.

פמיניזם מתיש (אך הכרחי) בצד, אם הלב שלכם הוא לב אבן, "היפה והחנון" יכולה לספק את הסחורה גם בעונתה הרביעית. למרות שקצת התישה בפרק הפתיחה, הבנות עדיין  מצחיקות, חלקן אפילו שובות לב ורוב הבנים נחמדים. ומילה לאמא של תום, שהגיעה להשתתף איתו בתכנית: ובכן, אל תתפלאי אם עד סוף העונה יעשה בך מעשה נורמן בייטס.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0