טיים אאוט timeout

אור לגאים

| מאת: נופר וחש

קבוצת פייסבוק חדשה מאגדת מתנדבים להלנת מחוסרי בית מהקהילה הגאה

  • https://static2.timeout.co.il/media/2014/06/sizes/מקום-לישון-ללהטב_H_wo_680_382.jpg
מתוך קבוצת הפייסבוק "מקום לישון"

הסיפור של טליה אור (32), שעומדת מאחורי פרויקט הנקרא בפשטות "מקום לישון (להטב"ק)", הופך את יוקר המחיה שכולנו מתעסקים בו לצרות של עשירים. היוזמה, המנוהלת בעיקר באמצעות דף פייסבוק הנושא את אותו השם, נועדה לעזור לחברי הקהילה הגאה שמוצאים את עצמם ללא מקום ללון בו.

"החלטתי שלא אתן לאף אחד להגיע למצב שאני הגעתי אליו", מסבירה אור, שרק בשנה שעברה מצאה את עצמה מחוסרת דיור, בלי כסף לשכור דירה. במשך שלושה חודשים היא חיפשה אנשים טובים שילינו אותה לכמה לילות, ולרוב הצליחה, אך היו גם ימים שבהם ישנה ברחוב. העובדה שהיא טרנסג'נדרית רק הקשתה על החיפוש, והיא שקעה בדיכאון שהוביל לניסיון התאבדות. "אחרי זה החלטתי שאני מפסיקה עם השטויות, שאני רוצה לחיות", היא אומרת.

לסיפור של אור יש המשך טוב – היום היא עובדת ושוכרת דירה קטנה בתל אביב, וזה גם מה שהיא מקווה בשביל האנשים שנזקקים לשירותי הקבוצה. היום רשומים בקבוצת הפייסבוק שהקימה כ־20 מתנדבי דיור, שמוכנים להעניק בית למי שצריך, וכבר נרשמו מספר פניות שנענו בחיוב.

מה הלאה?

"אני מתכוונת להמשיך לפרסם את הקבוצה ולקיים שיתופי פעולה עם מקומות כמו בית דרור. אני אוספת מתנדבים שיצעדו איתי במצעד הגאווה הקרוב בתל אביב, ויחד נגייס עוד מתנדבי דיור מכל הארץ".

בדף הפייסבוק מקום לישון (להטב"ק) ניתן למלא טפסי התנדבות או בקשה ללינה

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0