טיים אאוט timeout

מטאור בנפילה: המחיר האמיתי ששילמה תעשיית המוזיקה המקומית על מפלת נרנג'ה

| מאת: שי סגל

פסטיבל מטאור מאחורינו, אבל לערן אריאלי - נרנג'ה בשבילכם - יידרש עוד זמן רב להתאושש מחוב של ארבעה מליון שקלים, האמנים כועסים מתמיד וארגון ה-BDS ממשיך ליהנות מפירות ההצלחה. טור דעה

פאוסט בפסטיבל מטאור. (צילום: אריאל עפרון)

כולם כועסים על נרנג'ה, או ליתר דיוק – על ערן אריאלי. העיתונאים כועסים, הקהל כועס, האמנים כועסים, היחצנים כועסים. הצדק עמם. הסיפור של חברת ההפקות הזאת, שנמצאת בימים אלה על סף פשיטת רגל, הוא סיפור בנאלי על עלייה וירידה, על טרגדיה עם קשר נסיבתי. הכל נכון – פסטיבל מטאור, שעבר ככישלון לוגיסטי מוחלט, היה צריך להיעשות אחרת – אפילו מול לנה דל ריי שזכתה לקמפיין הכפשה אידיוטי – אבל אריאלי חטא בהיבריס ויצא להרפתקה שהסתיימה במפלתו. עכשיו יש לו חוב של 4 מיליון ש"ח, והוא, בביתו, לא מוציא הגה.

עוד כתבות שיעניינו אותך:
האקט הכי רוקיסטי הופך ליצירה חושנית
ג'ייסון דנינו הולט על "לשרוד את אר. קלי"
"
נגמר תור הזהב של ההופעות בארץ"

למה הוא לא מתנצל? אולי זה עניין משפטי ואולי צריך רק לדמיין לאילו מצבים יכול להגיע אדם שמעל ראשו תלויה חרב על שערת סוס יחידה. פסטיבל מטאור אמור היה להגביר את פולחן האישיות סביב אריאלי כאיש ששינה את פני תעשיית ההופעות בישראל, אבל ההפך קרה: האדם הנערץ מכל על חובבי המוזיקה הפך בן רגע לנתעב. דון קישוט הפך לביבי נתניהו.

ערן אריאלי

ערן אריאלי

זה נורא ואיום, לעבוד קשה ולא לקבל תגמול. לא להצליח לשלם שכר דירה. להתחנן לכסף. זה סיפור עצוב על תעשייה קטנה, כמעט חסרת משמעות ביחס לזו הגלובלית, שניזוקה פעמיים: בפעם הראשונה על ידי אריאלי, שנמצא כעת בגיהנום כלכלי, ובפעם השנייה על ידי קמפיין BDS.

הישראלים לא אוהבים לדבר על זה – גם לא אלה משמאל – אבל זו הצלחה כבירה לקמפיין החרם. בפעם הראשונה הדברים נעשו דרך מערכת העצבים של תעשיית ההופעות, וזה לא עניין של מה בכך. לראיה – היעדרן של הופעות החורף. למעט בלונד רדהד אין הופעות חורף. בינתיים גם אין הכרזות חשובות להמשך, לאביב או לקיץ. אפקט הדומינו שנוצר עם מפלתה של נרנג'ה הוא תקדימי, והיו בטוחים שזה לא ייעצר ב־4 מיליון ש"ח ובשרשרת נפגעי מטאור.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0