טיים אאוט timeout

רדיוהד תובעת את לנה דל ריי על העתקת השיר "קריפ"

| מאת: מערכת Time Out

חברי הלהקה טוענים כי השיר "Get Free" של דל ריי דומה מאד ללהיט שלהם משנת 1992. באופן אירוני, רדיוהד נתבעה בעבר מאותה הסיבה על דמיון בין 'קריפ' לשיר של להקת ההוליס

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/02/sizes/GettyImages-156233839_H_wo_680_382.jpg
תום יורק, סולן רדיוהד (צילום: Mark Metcalfe/Getty Images)

להקת רדיוהד תובעת את הזמרת לנה דל ריי על דמיון בין השיר שלה "Get Free" לבין הלהיט שלהם משנת 1992, "קריפ". מעט אחרי הפרסומים אודות התביעה אישרה דל ריי את הידיעות בחשבון הטוויטר שלה. "זה נכון לגבי התביעה", צייצה. "למרות שאני יודעת שהשיר שלי לא שאב השראה מ'קריפ', רדיוהד חושבים אחרת".

דל ריי ציינה כי רדיוהד דרשו 100% מהתמלוגים, וכי בחודשים האחרונים היא הציעה להם עד 40% – כלומר, הפרשה הושתקה זמן מה. הפשרה שהציעה דל ריי עשויה להעלות תהיות בנוגע לטענותיה. היא הוסיפה כי חברי הלהקה סירבו להתפשר. "עורכי הדין שלהם היו נחושים, אז נתמודד עם זה בבית המשפט", סיכמה.

באופן אירוני, כשרדיוהד יצאו עם 'קריפ' הם נתבעו על גניבה ספרותית משיר של להקת ההוליס, “The Air That I Breathe" (שיצא ב-1974). אחרי פשרה שהושגה, רדיוהד נאלצו להוסיף את שמם של מי שהיו חתומים על השיר של ההוליס, אלברט המונד ומייק הייזלווד, ככותבים שותפים.

מה אתם אומרים, רדיוהד גנבה בעצמה את הלהיט הראשון שלה?

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: b48a9fb05a37d