טיים אאוט timeout

חיזוי עתידות: הרומן שניבא את עלייתו של טראמפ

| מאת: נדב נוימן

איל נדל"ן מהחוף המזרחי זוכה בבחירות לנשיאות ארה"ב, פרשיות מין מביכות מתגלות, והקשרים שלו עם הרוסים מעוררים חשד. נשמע מוכר? כי זה ספר מ-1981

הנשיא טראמפ. צילום: Joe Raedle/ Gettyimages

איל נדל"ן מהחוף המזרחי בארה"ב מחליט להתמודד על הנשיאות. המפלגה הרפובליקנית לא מאושרת מזה, בלשון המעטה, אבל המתמודד סוחף את המצביעים עם מצע פופוליסטי ובסופו של דבר זוכה.

אחרי הבחירות, סוכן מודיעין בריטי מגלה שהרוסים מחזיקים בחומר מפליל שקשור בעברו של הנשיא הנבחר, ליתר דיוק בפרשיות מין מביכות, אבל הסוכנויות האמריקאיות שאליהן הוא פונה עם החומר חוששות לעסוק בכך, כי מדובר, ובכן, בנשיא הנבחר. בסופו של דבר, מתברר שהרוסים ניסו להחדיר לבית הלבן בובה משלהן.

נשמע מוכר? ובכן, זה כנראה רק בראש שלכם. מדובר בספר מתח מ-1981 שכתב הסופר הבריטי טד אלבורי, בשם The Twentieth Day of January. לא זאת אף זאת, לפי האתר Hilowbrow, מספר אנשים שהיו מקורבים לטראמפ בשנות השמונים שמעו ממנו שהוא קרא את הספר ואהב אותו, ואף סיפר עליו לכל מי שהיה מוכן לשמוע.

זה כנראה היה בתקופה שהוא עוד היה קורא ספרים. בראיון בשבוע שעבר לכלי תקשורת אמריקאי, בתשובה לשאלה על אילו ספרים הוא ממליץ, ענה: "אני אוהב הרבה ספרים", ואז הצביע לעבר הספרייה ואמר "הנה כמה ספרים ממש כאן על הקיר".

The Twentieth Day of January

כאילו שהמציאות לא מספיק מטורללת, עכשיו היא מחקה ספר מתח לא מוכר משנות השמונים. מיותר לציין שהוא נמכר בימים האחרונים כמו לחמניות חמות, וחובבי הקונספירציות כבר מחפשים את הקשרים הסמויים מהעין שהספר הזה עשוי לחשוף.

את הסיום של הספר לא נגלה כדי לא לעשות ספוילרים, רק נספר שהוא לא מאוד שונה מהסיפור של ריצ'רד קורי.

 

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

Silence is Golden SRV:SRV1 on: 53d3ab1e9d120e