טיים אאוט timeout

ג'ואן באזז: כריסטינה הנדריקס על המעבר מ"מד מן" למסך הגדול

| מאת: אנה סמית' (טיים אאוט לונדון)

דמותה של ג'ואן, המזכירה החצופה ב"מד מן", הפכה את כריסטינה הנדריקס לאייקון של העצמה נשית והצית אלפי דיונים על דימוי גוף וגזרת שעון חול. ובזמן שאנחנו עדיין מתקשים להתגבר על סיום הסדרה, היא כבר זנחה את החליפות המחויטות לטובת הדבר הבא - תפקיד ראשי בסרט הבכורה של ריאן גוסלינג כבמאי

  • https://static2.timeout.co.il/media/2015/06/sizes/christiniahendricks_MG_6514-H_wo_680_382.jpg
כריסטינה הנדריקס, מתוך "מד מן"

כריסטינה הנדריקס היא ככל הנראה הדבר הטוב ביותר שיצא מ"מד מן" – וזה לא מעט. סדרת הטלוויזיה הטובה ביותר בעשור האחרון (כן, יותר מ"שובר שורות") הציגה את הנדריקס לקהל הרחב בתפקיד ג'ואן הולוויי – מנהלת המשרד השאפתנית, שתפקידה המינורי שודרג בלחץ הקהל. בהיותה נועזת ומחוצפת, מורכבת ומכסחת סטריאוטיפים – ג'ואן הפכה את הנדריקס למודל של נשיות, יש אף שיגידו של פמיניזם.

במפגש פנים אל פנים הנדריקס מצליחה להיות זוהרת, צנועה ופתוחה בעת ובעונה אחת, ללא רמז לציפורני החתלתולה של ג'ואן. הבחירה העקבית שלה לגלם נשים מאופקות אך כובשות הצליחה להאפיל על העניין העצום שנוצר סביב המראה שלה (דיון שהיא מסרבת לקחת בו כל חלק) והפכה אותה לאייקון של כוכבת עם שתי רגליים על הקרקע. לדבריה היא פשוט רוצה "להיות מאושרת ולחיות את הרגע".

בימים אלה היא מקדמת את "הנהר האבוד" – סרט קודר וסוריאליסטי בבימויו של ריאן גוסלינג (סרטו הראשון כבמאי). הנדריקס מגלמת את בילי, אם חד הורית שעובדת במועדון לילה מפוקפק בדטרויט הדיסטופית. כמו ג'ואן ב"מד מן", גם בילי מתבלת את יופייה במנות גדושות של אינטליגנציה והומור, שמסייעים לה להתמודד באומץ עם סביבתה הסקסיסטית. אנחנו עוד לא התגברנו על סיומה של הסדרה, אבל אין ספק שהנדריקס כבר הספיקה לזנוח את החצאיות המחויטות למען עתיד מזהיר.

האישה הטובה

עבדת כבר לצדו של ריאן גוסלינג כשחקן. איך הוא היה כבמאי?

"הוא היה פנטסטי. הוא רצה שנהיה כמה שיותר יצירתיים, אבל היה לו גם חזון ברור מאוד של התוצאה שהוא רוצה להשיג. הוא היה ממש מקור השראה עבורנו".

לא יכולתי שלא לשים לב שבילי עוברת אמנם הטרדה מינית, אך את לא מגלמת אותה כקורבן.

"נכון. היא חייבת להמשיך להתמודד ולשמור על מקום העבודה שלה. אני אוהבת את זה שהיא מנסה להיות חזקה בשביל המשפחה שלה. היא מתלבשת כאישה בטוחה בעצמה, אבל היא צריכה לשכנע את עצמה בכך – כמו בימים שבהם אתה מרגיש חולה אבל אתה בכל זאת קם בבוקר, מתקלח ומעמיד פנים שאתה בריא".

התפקיד שלה הוא לדמות עינויים בפני גברים נלהבים. זו קפיצה די גדולה משדרות מדיסון לצינוק הסקס של ריאן גוסלינג. האם הייתה לך בחיים האמיתיים חוויה שעזרה לך לגלם את התפקיד הזה?

"הדבר הקרוב ביותר שהיה לי זה הופעה של גוואר (Gwar) בתיכון. זו להקת Pאנק מווירג'יניה שחבריה נוהגים ללבוש בהופעות תחפושות של מפלצות ולשפוך דם על הקהל".

אז התלכלכת בדם בהופעה שלהם?

"לא, אבל זה היה אות גבורה – אם ראית למחרת בבית הספר מישהו שבגדיו צבועים בוורוד, ידעת שהוא היה הכי קול בעולם ושהוא היה אחד מאלה שהתפרעו ליד הבמה בהופעה של גוואר".

את לא היית מאלה?

"לא, לא הייתי כזאת… פשוט לא היה לי מספיק מזל להיות מכוסה בצבע מאכל".

אמרת פעם שהציקו לך בילדותך. איך הייתה תקופת בית הספר עבורך?

"(צוחקת) זו לא הייתה התקופה המאושרת בחיי".

היום את מאושרת יותר.

"כן. אני משתאה כשאני פוגשת אנשים שהיו מאושרים בתיכון, אני מאוד מקנאה בהם".

כריסטינה הנדריקס. צילום: Getty Images

כיום נראה שכל העולם אוהב אותך, אבל היו כמה מבקרים שביקרו את יכולת המשחק שלך. איך את מגיבה לזה?

"אני מנסה לא לקרוא את הדברים האלה, אבל כשאני קוראת זה כואב. את מנסה לעשות את הטוב ביותר, ואם איכשהו לא העברת את המסר או אם ההופעה שלך לא ריגשה ולא עניינה – זו אכזבה עצומה עבורך כאמנית. אז פשוט ממשיכים לנסות שוב ושוב".

ומה עם ההערות לגבי ה"קימורים" שלך? עושה רושם שנמאס לך לדבר על דימוי הגוף שלך.

"כן".

הרי יש כל כך הרבה דברים אחרים לדבר עליהם…

"נכון! (צוחקת)".

כן, כמו "Time Out", למשל. אמרת בעבר שאת אוהבת את העיתון הזה. קדימה, תנפחי לנו קצת את האגו. מה את אוהבת בנו?

"Time Out היה התנ"ך שלי כשגרתי בלונדון (הנדריקס התגוררה במשך שנה בדירה ברחוב הולוויי, כשעבדה בדוגמנות – א"ס), חשבתי שזה הדבר הטוב ביותר שראיתי אי פעם. אם אתה מגיע לעיר ואתה לא מכיר אותה, אתה קונה Time Out ואתה יודע בדיוק לאן ללכת".

תודה לך! איפה בילית כשגרת בלונדון?

"במרקי (The Marquee), אבל זה כבר לא שם (המועדון ברחוב צ'ארינג קרוס נסגר ב־1996 – א"ס). זה היה המקום שבו הכי אהבתי לרקוד".

ולשתות? "מד מן" הציג יפה את תרבות השתייה. בטח יש לך משקה מועדף.

"תלוי בעונה. בחורף אני שותה וויסקי. בקיץ? אולי יין לבן מסוג פינו גריגיו".

כריסטינה הנדריקס, מתוך "מד מן"

כריסטינה הנדריקס, מתוך "מד מן"

לסיום, איך את מסכמת את חוויית "מד מן"?

"זה היה כמו להיות בבית ספר. כשעבדתי עם השחקנים האלה הרגשתי סוף סוף איך זה לשחק באמת. זו הייתה ממש חוויה חינוכית בשבילי".

היית מופתעת מכך שהדמות של ג'ואן זכתה לפופולריות כזאת?

"הייתי גאה לגלם אישה ששימשה השראה לכל כך הרבה נשים. הדמות נגעה ללבם של אנשים רבים, כי ג'ואן עברה בסדרה דברים שהם התמודדו איתם בחיים האמיתיים. היא גם הציתה שיחות על פמיניזם ועל שוויון לנשים – נושאים שכל כך חשוב לדבר עליהם".

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV1 on: f2fadbfc0df0