טיים אאוט timeout

קטגוריה חדשה בטקס האוסקר: האקדמיה מנסה להציל את הרייטינג

| מאת: מערכת TimeOut

טקס האוסקר שיתקיים ב-2020 ייראה קצת אחרת: בניסיון למשוך צופים נוספים, מארגני הטקס הודיעו על קטגוריית הסרט הפופולרי ועל קיצור השידור החי

  • https://static2.timeout.co.il/media/2018/03/sizes/‏‏GettyImages-927376792-עותק_wo_680_382.jpg
פרנסס מקדורמנד וגל גדות באוסקר 2018 (צילום: gettyimages)

טקס האוסקר האחרון התקיים רק לפני חמישה חודשים – וכבר הופקו לקחים. הפורמט המסורתי עומד בפני כמה שינויים משמעותיים, זאת בעקבות ירידה עקבית במספר הצופים בטקס המשודר.

השינוי הראשון נוגע לאורך השידור החי. התחרות השנתית כוללת 24 קטגוריות, מה שבעיניי רבים הופך את הטקס לארוך ומשעמם – רק המרכזיות בהן מעניינות את הציבור הרחב. כעת נקבע כי השידור יקוצר לשלוש שעות, ולא כל הקטגוריות ישודרו בלייב. טרם הוחלט אילו קטגוריות יישארו מחוץ לשידור.

עוד כתבות מעניינות:
זוכי דוקאביב יוכלו להגיש מועמדות לאוסקר
המלכה פרנסס וגל גדות: הרגעים הגדולים באוסקר 2019
הוליווד מחבקת להט"בים, עד שזה מגיע לאוסקר

השינוי השני והמעניין יותר נוגע לתחרות עצמה. על מנת לשפר את נתוני הרייטינג, מארגני הטקס יצרו קטגוריה חדשה – הסרט הפופולרי. טרם נמסרו התנאים והמדדים שיילקחו בחשבון בבחירת הסרט המנצח. ההחלטה הזאת עשויה להיראות כמו פגיעה ביוקרה של הטקס, שהרי היא מבוססת על אהדת הקהל, אבל גם לטענה הזאת יש מענה: הרייטינג של האוסקר תלוי במידה רבה בסרטים שמשתתפים בו (לצד זהות המנחה ואורך הטקס), ואם הפער בין מה שהציבור מתעניין בו לבין בחירות האקדמיה המאריקאית לקולנוע ימשיך לגדול – שני הצדדים ייצאו מופסדים.

בניסיון נוסף לשפר את הרייטינג, האקדמיה האמריקאית הקדימה את טקס האוסקר ה-92, והוא יתקיים ב-9 בפברואר 2020 במקום ב-23 באותו החודש. זאת מכיוון שמדי שנה הוא מגיע בסוף עונת הפרסים, ששוחקת את העניין בו.

רוצים להתעדכן ראשונים בכל מה שחם בתל אביב? הורידו את האפליקציה שלנו!
להורדה לאייפון | להורדה לאנדרואיד

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0