טיים אאוט timeout

מילה במילה: "מועדון כתב" הוא האח הקטן והאינטליגנטי של קרבות הראפ

| מאת: ענבר נעמן

בלי עלבונות ועם נחשי גומי, הייבוא של הפורמט האמריקאי Write Club כולל שלושה צמדים של שחקנים, משוררים או סטנדאפיסטים שמתחרים על אהדת הקהל

  • https://static2.timeout.co.il/media/2017/02/sizes/ירמי-שיק-בלום.-צילום-אבי-גולרן_H_wo_680_382.jpg
ירמי שיק בלום ב"מועדון כתב" (צילום: אבי גולרן)

כמו רוב הרעיונות הטובים, הרעיון לתרגם את Write Club ל"מועדון כתב" עלה ליעל ביאגון־ציטרון במקלחת. הפורמט האמריקאי במקור, שיובא במלואו לארץ ויתקיים היום (ב') בפעם השלישית, כולל שלושה צמדים שמתחרים על אהדת הקהל. לכל צמד יחולקו שתי מילים מנוגדות (למשל לזכור־לשכוח, גבר־אישה), ובאמצעות טקסט של עד שבע דקות הם יצטרכו לשכנע את הקהל לצדד בהם. התוצאה: יצור כלאיים תרבותי בין מועדון דיבייט, ערבי הקראת שירה וקרבות ראפ.

את המשתתפים ב"מועדון כתב" בוחרות ביאגון־ציטרון ושותפתה להפקת הערב מיכל צורן מתחומים שונים של עשייה, והמכנה המשותף לכולם הוא העיסוק במילה הכתובה. ההגבלות היחידות שניתנות למשתתפים הן מסגרת הזמן (על הבמה ניצב סטופר שמודד שבע דקות) ונושא הטקסט; התוכן, הסגנון ופורמט הטקסט תלויים בכותבים.

בערבים הקודמים השתתפו קומיקאים (ירמי שיק בלום שלף מהמגירה טקסט שכתב בגיל 16 שעוסק בזיכרון ועמית הרשקוביץ' שכנעה שגברים הם המגדר המנצח כי לגנוב קרדיט מתגליות של נשים זה הפשע המושלם), משוררים (נעם פרתום) ואנשי במה (ג'ייסון דנינו הולט ומיה לנדסמן ניצבו ראש בראש עם צמד המילים קודש־חול). לאחר כל קרב הקהל בוחר צד מנצח, והוא יזכה, מלבד תהילת עולם, גם בפרס. ביאגון־ציטרון וצורן ממשיכות בפרס את מוטיב הנחשים (הסמל של "מועדון כתב" כולל שני נחשים המלופפים סביב עיפרון) – המנצח יקבל צעצוע עץ מעוצב בצורת נחש, והמפסיד יזכה בשקית נחשי גומי כפרס ניחומים.

באירוע הקרוב יעלו לזירה תומר פישמן ("כל מה שמצחיק בעולם") ואיה אליה עם צמד המילים נשיקה־סטירה, יעל מור ואסיף שרתוק דרור עם פנים־חוץ, ונטע וינר וענת דרימר עם התחלה־סוף. בינינו, כדאי להצליח כמה שפחות: פרס הניחומים הרבה יותר שווה.

הגדה השמאלית, אחד העם 70 תל אביב, שני (27.2) 20:30, 45 ש"ח

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0