טיים אאוט timeout

ספייס גירלז

| מאת: יעל אפרתי

הכוריאוגרף רועי אסף יצר את "Girls", עבודה מסקרנת ועדינה שכולה שיר הלל לנשיות

לא בכל יום מפציע כוריאוגרף צעיר שמצליח תוך זמן לא רב להעמיד כאן שתי עבודות מחול שזוכות מיד לתשומת לב בשל איכותן ושפת המחול המקורית של יוצרן. רועי אסף, הכוריאוגרף המדובר, בן 31, שמח כמובן על המחמאות אך בימים אלה מחשבותיו מושקעות כולן באתגר הבא שלו – "Girls". כדרכו הוא מסרב בנימוס לספר על העבודה, שהיא כוריאוגרפיה לחמש רקדניות שתועלה בפסטיבל "הרמת מסך" בשבוע הבא. הוא מסביר בשמחה למה אינו רוצה לספר : המילים אף פעם לא קולעות, הוא עצמו לא נסחן מהליגה הראשונה ואולי העיקר – צריך לאפשר לבן אדם לשבת בכיסא באולם ולהתמסר לחוויה בלי להטעין אותו מראש בפרשנויות. אם היצירה טובה, הוא בטוח, היא תעשה את העבודה ורק צריך לשבת ולתת לזה לקרות. איך הוא יודע? כי הוא עצמו בתפקיד צופה מתמלא התרגשות רגע לפני שהאורות נדלקים והמסך עולה. הצפייה ואי הוודאות לגבי מה שהולך לקרות מרתקת אותו. בקיצור – לכו לראות וצפו להפתעות.

בלי לעשות ספוילר אפשר כרגע לספר שכמו כל הנאה טובה, גם “Girls” מתחילה בנגיעה רכה. חמש רקדניות יפהפיות, יחפות בבגדי גוף שחורים פשוטים וכמעט אחידים יוצאות בריקוד נשי מאוד ועדין. הם שרות בקול נעים, אולי שרות לעצמן כשהכל מסביב נראה כמו משחק ילדי תמים. העבודה הזאת מתבלטת כבר לפני הפסטיבל כאחת המסקרנות ביותר, ואסף מספר שאחרי שכבר יצר דואט בשם "שש שנים אחרי" להרמת מסך לפני שנתיים וטריו בשם "הגבעה" לאותה מסגרת בשנה שעברה – הרגיש שהוא רוצה לעבוד עם קבוצה גדולה יותר. עוד חשוב לו לציין שהרקדניות היו שותפות חשובות בתהליך, ובכלל, הוא אף פעם לא עובד ממקום של כוריאוגרף שיודע יותר מהרקדנים – הם מקיימים עמו דיאלוג, והוא בסוף עושה את הבחירות.

צפו בקטע מהיצירה:

לראשית הקריירה שלו אחראי הכוריאוגרף עמנואל גת, "איש חשוב בחיים שלי", כפי שאסף מעיד, לאחר שראה אותו רוקד כנער במתנ"ס בקריית גת ואמר לו "אתה פה בשביל ליצור". בהמשך הדרך הפך לאסיסטנט של גת וגם נסע איתו לצרפת. הוא רקד שנתיים וחצי בלהקה בהנאה רבה ולפני שלוש שנים נבט בו גרעין היצירה והוא חזר לישראל וביקש לבדוק האם באמת יש לו את זה. עכשיו, עם “Girls”  שלו שתהפוך בהמשך לערב מלא – נראה שאסף כבר מתחיל להבין.

 רקדניות: אריאל פרידמן, אוליביה קורט מסה, יוליה קראוס, ניצן משה וענבר נימרובסקי.

בואו לעקוב ולדבר איתנו גם בפייסבוק, בטוויטר ובאינסטגרם. עדכונים יומיים על הכתבות הנבחרות בטיים אאוט ניתן לקבל בניוזלטר היומי שלנו

תגובות

now Silence is Golden SRV:SRV2 on: f2fadbfc0df0