חכמים בלילה

ועידת תל אביב ווליום תצא לדרך ברביעי הקרוב, ותפגיש עשרות אנשי חיי לילה מרכזיים למינגלינג עצבני

9 בינואר 2014

לפני עשר שנים החליט הדי.גיי אדם יחיאל (36) להגר לאמסטרדם ולהקים שם קפה מועדון. מקום שבו שותים קפה, עושים עוד כל מיני דברים ומקשיבים לדי.ג'ייז מתחלפים. יום אחד נכנס למקום ריצ'ארד זיג'למה, מנהל הפסטיבל ההולנדי המשגשג ADE.

"זה איש שיצר באמסטרדם חג לאוהבי מוזיקה אלקטרונית", מסביר יחיאל. ADE התחיל בסוף שנות ה־90 עם שלושה מועדונים ועם הזמן הפך כל כך פופולרי שבפעם האחרונה השתתפו בו 300 אלף איש, ב־100 מועדונים בעיר עם 2,100 די.ג'ייז שניגנו בו זמנית במשך חמישה ימים בשבוע שאמור להיות ריק".

זיג'למה הציע ליחיאל לצרף את הקפה שלו לאירוע ותוך זמן קצר "אמנים שמרוויחים אלפי יורו ללילה רצו לנגן אצלי", מספר יחיאל. לפני שלוש שנים יחיאל חזר לישראל והחליט שהוא רוצה לייבא את הקונספט לישראל. אחרי הרבה עבודה, הוא הצליח לרתום למהלך את עיריית תל אביב ורבים מהברים והמועדונים של העיר. החודש החלום שלו הולך להתגשם כשוועידת תל אביב ווליום למוזיקה אלקטרונית תיערך כאן בעיר לראשונה ב-18-15 לינואר.

די.ג'ייז, וי.ג'ייז, מפיקים מוזיקליים, ספונסרים, אנשי סאונד ולילה מרחבי העולם יתכנסו במרכז ענב לתרבות לעשות נטוורקינג, ובלילות יופיעו די.ג'ייז במקומות כמו שסק, פסאז', אוזן בר, פינגווין, ברקפסט, אוגנדה, דלי, פרנקל 13, סלון ברלין ועוד.

"חשוב לכל אמן לקחת חלק בוועידה עצמה כדי לקדם את עצמו", אומר יחיאל. "הלובי במתחם ענב יהיה ממש חממה ליצירת קשרים ולהגדלת מעגל הביזנס של כל משתתפי הוועידה. זו פלטפורמה אדירה לקונקשנס, ולכן אני ממליץ להשחיז את האתר, לעדכן את הפייסבוק, לארגן דמואים ולהתכונן. טייסטו עד היום מודה לריצ'רד שבגלל ה־ADE הוא הצליח כל כך".

בין השמות שהולכים לקחת חלק בוועידה ניתן יהיה למצוא את אסף ביבס, ויק, עדי לב, יוריק בן דוד מאקו"ם, סהר זנגילביץ, גל עופר, עדי שבת, דוריאן נתן, אריאל תגר, גיא מנצור, רחל ליפשיץ־לוי מ־Youtube ואף את טוני אנדראוס, הבעלים של ענקית מערכות הסאונד Funktion One, ומי שחתום על מערכות הסאונד בכמה מהמועדונים הגדולים בעולם: הברגהיין בברלין, הספייס באיביזה והטראו באמסטרדם.

האמנים יגיעו מכל תת הז'אנרים האלקטרוניים, ובין השמות שינגנו יהיו עדי לב, גל עופר, אנה וסוזאנה, עדי שבת, ריי הראל, איתמר ברונדר, בנג'י, רד אקסס, סנסי סאונד, פרויקט המוח הכחול, ספארק או, מוזארקו, אייל דסקל, אלינורה, דניאל רווה וכמובן אורחים מחו"ל.

כרטיסים לתל אביב ווליום ניתן לקנות באתר האינטרנט: telavivvolume.co