מיטל להבי תרוץ לראשות העיר: "חולדאי – תודה ולהתראות"

סגנית ראש העיר מיטל להבי הגיעה למקום הראשון בפריימריז של מרצ לבחירות המונציפליות. אחריה התמקמו במקומות גבוהים דרור מזרחי וסיגל ויצמן – חברת המועצה המכהנת גבי לסקי נדחה למקום החמישי

מיטל להבי
מיטל להבי
16 במאי 2018

 

רצה על הראש: סגנית ראש העיר מיטל להבי הכריזה אמש (שלישי) שתתמודד על ראשות העירייה מטעם מרצ בבחירות הקרובות לראשות העיר, שיערכו בסוף אוקטובר. להבי הכריזה על כך עם הכרזת התוצאות בפריימריז שערכה המפלגה להרכבת הרשימה שתתמודד בבחירת למועצת העיר.

חברי מרצ בחרו כצפוי את להבי במקום הראשון ברשימה, ובמקום השני את חבר המועצה איתי פנקס. לעומת זאת, את חברת המועצה המכהנת גבי לסקי הצליחו להקדים שני מועמדים מוכרים פחות – שהגיעו למקום השלישי והרביעי – יועץ התקשורת והפעיל החברתי דרור מזרחי, שעבד בפריימריז האחרונים לראשות המפלגה עם אילן גילאון, וסיגל ויצמן – פעילה חברתית בתחום החינוך והביטחון בעיר. למקום השישי הגיעה חן אזולאי, והפעילה החברתית רעות נגר הגיעה רק למקום השביעי. כיום למרצ שישה מושבים במועצת העיר, כך שכדי שגם נגר תיכנס למועצה בסיבוב הקרוב, מרצ תצטרך להגיע להישג משמעותי מאוד בקלפי. שלושה חברי מועצה מכהנים מטעם מרצ – סגנית ראש העיר מהרטה ברוך-רון, אפרת טולקובסקי ומיקי גיצין לא התמודדו בפריימריז, וכך פינו את דרכם לשמות החדשים.

מיטל להבי
מיטל להבי

"על כל הכבוד לראש העירייה, אני רוצה להגיד תודה ולהתראות, אחרי 20 שנות עשייה", אמרה להבי בהכרזתה. בהודעתה הבטיחה לקדם עיר פלורליסטית וחופשית, "עם מסחר מידתי ותחבורה ציבורית נגישה גם בשבת", פיתוח של דרום ומזרח העיר, קידום דיור בר השגה, וכן הבטיחה "שתל אביב תשפיע על השיח הלאומי בכל מקום בו הטוב שלנו יכול להאיר עוד רשויות ואת הארץ כולה. תל אביב היא עיר עשירה אבל לא גרים בה בהכרח א-נשים עשירים".

כמובן שראש עיר המכהן מאז 1998, רון חולדאי, רץ לראשות העיר. גם המגיש והתסריטאי אסף הראל הודיע כי הוא שוקל להתמודד. שמות נוספים שהוזכרו כאפשריים – השר אופיר אקוניס, ח"כ אורן חזן, ח"כ סתיו שפיר וסגן ראש העיר המכהן אסף זמיר. בהצלחה לכולם.