מכת הכביש: דניאלה דורון מראיינת את עצמה

ביום שלישי (24.6) תעלה בערוץ 1 הקומדיה החדשה "מי נתן לך רישיון?". התסריטאית והיוצרת דניאלה דורון עונה לנו מראש לשאלות שלא שאלנו

מתוך "מי נתן לך רישיון?"
מתוך "מי נתן לך רישיון?"
22 ביוני 2014

1. כן, אני באמת חושבת שנשים נוהגות פחות טוב מגברים. זה כמובן לא כולל אותי.

2. טסט שלישי. אבל זה בגלל שהשניים הראשונים היו מניאקים.

3. בשלוש נשים על הכביש – חנין (מונא חוה), נהגת מונית שלא יודעת לנהוג אבל לא מודעת לזה בשיט, נקלעת למשולש רומנטי בין סוחר סמים לנסיך שרמנטי; ריקי (לירון וייסמן), לסבית מוצהרת שמנהלת רומן סוער עם אקטיביסטית לוחמת (יוליה פלוטקין) כדי לברוח מאשתה ההריונית; ואוריאלה (שמרית לוסטיג) – פרינססה עם אטיטיוד שוויתרה על בן זוגה העשיר בטירוף (נירו לוי), הקימה בלימוזינה סטארט אפ יצירתי – הסעת ילדי עשירים לחוגים – ובדרך לומדת מהנהג האיטלקי שאיתה מה זאת אהבה.

4. עם הדמות של אוריאלה, בגלל שהיא הכי קרובה לדמות שלי (האטיטיוד, לא הלימוזינה). גם בן הזוג שלי איטלקי ולימד אותי אהבה מהי, וגם אני הקמתי סטארט אפ יצירתי לגמרי בעצמי – סדנת תסריטאות.

5. לא, אין דבר כזה "סדרה של נשים". יש סדרה שנשים כותבות ובמקרה הזה היא גם עוסקת בחייהן של נשים, כך שרוב הסיכויים שהיא תהיה דומה יותר למה שהן באמת מרגישות ולא למה שגברים חושבים שהן מרגישות.

6. מה זה משנה? כיוון שמדובר בקומדיה, כל ענייני ה"ייצוג הנשי" הם במקרה הטוב רק קרקע פורייה לעלילות מגניבות ולדמויות מופרעות.

7. זה קרה במקרה. היה קול קורא של ערוץ 1, ו-"מי נתן לך רישיון?" נבחרה בסוג של נס – קיבלנו אור ירוק להפקה (לא לפיתוח) על סמך שלושה עמודים בלבד.

8. דווקא מגניב. ערוץ 1 התברר כערוץ עם מלא כבוד ליוצרים. ההערות שלהם היו מועטות וענייניות ובעיקר מפרגנות.

9. שש שנים. מאז, שתי היוצרות הנוספות, מיכל ויניק וטליה לביא, התחילו לעבוד על הסרטים שלהן, כך שיצא שכשקיבלנו את האישור, כתבתי את הסדרה לבד.

10. זה דווקא נתן איזון. במאי גבר, כמו ירון שילון החתיך, הביא פרשנות משלו, שתמיד עלתה בקנה אחד עם התסריט. והצילומים, שהיו יכולים להיות תקופה של ריבים אינסופיים, עברו בשיתוף פעולה מלא בינינו.

11. כי יש שם דוגמנים איטלקיים, קשירת חצוצרות, כריתת פטמה גברית, חטיפת תינוק, פלוצים של בנות, החלפת אישה בעגל, נשיקה בין סוחר סמים לנהג מונית ערבי, וסקס בין שלוש נשים.

12. כן, כל זה בערוץ 1. לא תצפו?

"מי נתן לך רישיון?" תשודר בערוץ 1, בימי שלישי ב־22:00, החל מ־24.6