להתראות פופקורן שרימפס: צפרה של אבי קונפורטי נסגרת

צפרה (צילום: יח"צ)
צפרה (צילום: יח"צ)

המסעדה שפעלה כמעט 15 שנים ממזרח לאיילון ידעה לא מעט קשיים והתמודדה עם ביקורות, אך נזכור לה את המנות פורצות הדרך שטפטפו גם למסעדות אסייתיות אחרות. להתראות זברה, שלום ציפור

14 באוקטובר 2021

ביי ביי ציפור, שלום אחרון זברה: מסעדת צפרה נסגרת. בפוסט שהעלה אתמול (רביעי) שף אבי קונפורטי נכתב: "לקוחות יקרים, הציפור פורשת כנפיים והזברה שועטת למרחבים. אך לא לפני שניפרד ונודה לכולכם על (כמעט) 15 שנים גדושות בחוויה גסטרונומית, שמחה, פורצת גבולות ותרבותית". קונפורטי מסר כי הסגירה נובעת מסיום חוזה השכירות והחלטה שלא לחדשו, ומתחושת מיצוי.

צפרה נחשבת לאבן דרך בתולדות המסעדות האסייתיות בישראל. פופקורן שרימפס ומנות נוספות מהתפריט התקבעו כקלאסיקות, והן מוגשות גם במזללות אסייתיות וברשתות סושי. בזמן הקורונה עברה המסעדה למתכונת משלוחים ושופצה בעלות של ארבע מיליון וחצי ש"ח. צמוד לה הוקם צפרלקס, ספוט אוכל רחוב. "השיפוץ לא היה מתוכנן. ניצלנו את הסגר כדי לחשוב מחדש איך היינו רוצים לראות את צפרה אחרי 14 שנים. נראה שזה צעד עם סיכון וכנראה הכי בטוח לסגור אבל זה לא אנחנו. אנחנו מחויבים לרעיון האירוח", הסביר קונפורטי בראיון שערכנו עמו באוגוסט שעבר.

אלא שכל זה לא הספיק על מנת להפיח רוח חיים במסעדה, שבשנים האחרונות הועם זוהרה. מקרה שבו אישר בית המשפט המחוזי בתל-אביב תביעה ייצוגית נגד צפרה, בגין מכירת בשר חזיר שהוצג כבשר עגל, עורר תרעומת רבה בציבור. גם טקטיקת מכירות שבה מלצרים מציעים ללקוחות מנות ללא ציון מחיר, שלבסוף מתברר כגבוה במיוחד, יצרה הד שלילי. או כפי שניסח זאת המבקר שלנו, "אכזבה. תחושה איומה של קורבן תרגיל עוקץ. גילוי עצמי איך זה לצאת פראייר".

צפרה (צילום: אנטולי מיכאלו)
צפרה (צילום: אנטולי מיכאלו)

כעת מגיעה צפרה לישורת האחרונה והדלתות תיסגרנה בפעם האחרונה ב־31.10. על אף ולמרות הכל נזכור בחיבה את הבודהה המשוגע, סארי קארי וסשימי אננס, את העיצוב והשירות המופתי. סימן שאלה מרחף גם מעל ראשה של טופולופומפו, היהלום שבכתר של קונפורטי, שסגורה כבר יותר משנה, וכעת רק סניפי זוזוברה פועלים.

תמיד עצוב כשמסעדה נסגרת. וכשזו מסעדה ותיקה ופורצת דרך, עצוב שבעתיים. נותר רק לקוות שכשם שפעם בשנה צ'ימיצ'נגה חוזרת – כך גם צפרה תפציע ותזכיר שפעם היה פה שמח.