מי עומד מאחורי שלטי הדגדגן שנתלו ברחבי תל אביב?

שלטים ש"מוגשים כשירות לציבור" ועליהם ציור של וגינה עם חץ המורה לדגדגן נתלו בשבוע האחרון בעיר. הדבר עורר אותנו, אז יצאנו לבדוק מי מעביר לנו שיעור חינוך מיני בחינם

שלט הדגדגן של אמן הרחוב שרדר
שלט הדגדגן של אמן הרחוב שרדר
3 באפריל 2017

כיתובים ושלטים שנויים במחלוקת שמציפים את העיר הם לא דבר חדש. מסטיקרים ועליהם עצות לחיים מבית רבי נחמן מאומן ועד שלטים האוסרים לעמוד על אסלה, הפכו לדבר שבשגרה. בשבוע האחרון תפס את עיננו (וכנראה גם את עיניכם) שלט ש"מוגש כשירות לציבור", עליו מצוירים וגינה וחץ המצביע אל הדגדגן.

מי שעומד מאחורי השלטים היא לא עמותה למען הנאת המין הנשי, אלא אמן הרחוב שרדר, שמאחוריו רפרטואר ארוך של עבודות רחוב. "החץ מצביע על הדגדגן, אם מישהו לא הבין", הוא מדגיש, "אני חושב שזה ברור מה עומד מאחורי השלט – הבורות בכל הנוגע למין תמיד מדהימה אותי מחדש, אז אני מנסה לתרום את חלקי הצנוע בהפצת ידע אלמנטרי".

שלט הדגדגן של אמן הרחוב שרדר באיטלקית
שלט הדגדגן של אמן הרחוב שרדר באיטלקית

השלטים הופצו למען התיירים בעיר גם באנגלית ובאיטלקית. "קיבלתי תגובות מאוד מפרגנות בעיקר מנשים, גם בזמן שתליתי את השלטים וגם כשפרסמתי את התמונות באינסטגרם", מספר שרדר, "זכיתי גם למספר לא מבוטל של תגובות מגברים שלא יודעים אנטומיה בסיסית ומצאו לנכון 'לתקן' אותי. הוצפתי בפניות מנשים, וגם גברים, שרוצים חולצה עם העיצוב, אולי אכין משהו כזה". גם אנחנו רוצים חולצה.

השלט של שרדר גם לדוברי אנגלית
השלט של שרדר גם לדוברי אנגלית