תגידו צ'יז: הגרמניה שרוצה לצלם את תל אביב

הצלמת הגרמנייה סטפאני פיטסכמן רוצה לצלם את הדירות המתפוררות שלכם

צילום: סטפאני פיטסכמן
צילום: סטפאני פיטסכמן
13 באוגוסט 2014

הבטון מעולם לא נראה סקסי יותר: פרויקט צילומים חדש שנרקם בימים אלה מציג את תל אביב באור מעט אחר, אפלולי ומחוספס. מאחורי המיזם עומדת סטפאני פיטסכמן, צלמת גרמניה בת 28 שהתאהבה בתל אביב במסגרת חילופי סטודנטים לפני שנתיים וחצי. באותה העת החלה הצלמת האוטודידקטית להתמקד בארכיטקטורה, באנשים ובעדשה שביניהם, וכך נולד לו הפרויקט "Urban Diversity". פיטסכמן תרה אחר אלמנטים תל אביביים נוסח באוהאוס, מרצפות ישנות, מבנים מתפוררים, תריסים רעועים וכל מה שמשרטט את המרקם הסמיך והמיוחד של העיר.

"המבנים יכולים להיות מוזנחים או משופצים, ישנים או חדשים וכל מה שבין לבין", מסבירה פיטסכמן את הציד העירוני שלה. "כל מבנה אוצר בתוכו סיפורים רבים כל כך שעדיין לא סופרו. היות שאותם סיפורים יכולים להימצא אך ורק מאחורי אבן או קירות בטון, מי שמפיח בהם רוח חיים הם האנשים שחיים בתוכם ומעניקים להם פנים וחיוניות".

פיטסכמן, שחיה כיום על קו תל אביב־גרמניה, תתחיל ללמוד לתואר שני באוניברסיטת תל אביב בסתיו הקרוב. בינתיים היא ממשיכה לחפש דירות תל אביביות עם אופי, כדי להרחיב ככל האפשר את הפורטרט העירוני. בעתיד הלא רחוק היא מתכננת להציג את התוצאה בגלריה מקומית שאותה היא מעדיפה כרגע לא לחשוף. בחזונה יצטרכו המבקרים לחבר את המבנים לפנים שמאחוריהם. רק בסוף התערוכה ייחשפו הקישורים האמיתיים.

לפרטים נוספים ופרטי התקשרות