10 החלטות פשוטות שיהפכו את שנת 2019 לטובה ובריאה יותר

מה צריך לעשות כדי לפתוח את שנת 2019 בכיף? לא הרבה. הנה 10 צעדים פשוטים (שם קוד "מעט ולאט") שמוטב להשקיע בהם את האנרגיה שלך

פותחים שנה בריאה. אילוסטרציה: שאטרסטוק
פותחים שנה בריאה. אילוסטרציה: שאטרסטוק
31 בדצמבר 2018

1. לשתות 10 כוסות מים ביום

אם המדע לא ישכנע אותך, הסלבס בהחלט כן. בכל ראיון של דוגמנית זוטרה היא דואגת להזכיר שחוץ מהיותה טום בוי וחובבת של בויפרנד ג'ינס עם סניקרס, היא גם שותה מלא מים. הנה מחשבון מים שיעזור לך לחשב בדיוק כמה מים את צריכה לשתות פר יום.

2. לעשות בדיקות דם

כן כן, לעשות את הדבר הזה שאת דוחה משנת 2007, ואם את כבר שם תתני גם את בדיקת האיידס שאת דוחה כבר 7 שנים ויאללה סלאמתק, אווירת שנת שמיטה. ורגע של רצינות – חוסר של ויטמין D למשל יכול להיפתר בקלות בעזרת תוספים שיגרמו לך להרגיש הרבה יותר עירנית, רעננה וחיונית. אל תחכי שמישהו יציל אותך מהשיממון האנרגטי – הצילי את עצמך.

3. ללמוד להנביט

הידעתן? כולם מדברים על לקנות אוכל בריא, אף אחד לא מדבר על איך להכין אוכל בריא. מוטב שתדעי שגם הדברים ה"פשוטים" שאת קונה בסופר הם בעלי ערך – רק צריך לדעת איך להכין אותם. הנבטה של עדשים למשל, תספק מהם פי 3 יותר (!!) חלבון מאשר בישולן ללא כל הכנה מראש. מספיק להיכנס לבלוג הכי פשוט, להבין איך מנביטים (שיטה ממש פשטנית שכוללת בעיקר השרייה ל-12 שעות ואז הנבטה של 24 שעות) והופה – יש לך סופר פוד מוכן מעשה ידייך להתפאר.

4. להקשיב לגוף

כאבים חזקים בעקב ימין? קולוניית חצ'קונים אימתנית על לחי ימין? מיחושים בזרוע שמאל? לפי הרפואה הסינית, לכל איזור בגוף יש קשר לאיבר אחר. כל סיבתיות של כאב או תופעה אחרת נובע מאותו הקשר. בקיצור, לכי למדקר לפני שאת מרימה טלפון לקופת חולים.

5. ללכת ברגל

ישבת 8 שעות במשרד? מעולה. עלית ישר לאוטובוס? לא טוב. לכי לך ברגל. את גרה בתל אביב! הניו יורק של הלבנט!

6. לחזות מראש את העצלנות שלך

ולכן: לשטוף את הירקות לפני שאת מכניסה אותם למקרר או להכין לעצמך נישנוש יחסית בריא כשאת במאנצ' פסיכי / כשאת חוזרת מאוחר שבורה מרעב. החיים לימדו אותנו את זה ואנחנו שמחות להעביר זאת הלאה.

7. להתרכז בעכשיו

מה שהיה היה, וזהו. ואת לא יכולה לשלוט על מה שיהיה או לא יהיה בעתיד. הדבר היחידי שאת יכולה להתפקס עליו זה העכשיו. למדי מהעבר והתמקדי בעתיד, אבל ההווה הוא הדגש שלך.

8. לצאת מהעיר

מה יש להסביר פה? סעי בן צור סעי.

9. לקרוא מה כתוב על התווית

של הכל – של האוכל ושל מוצרי הטיפוח שלך. ככל שרשימת המרכיבים יותר ארוכה, כך המוצר יותר זבל. ככל שיש יותר מילים שאת לא יודעת איך להגות, המאכל יותר מהונדס.

10. להסתכל על התמונה הגדולה

לא רק במזון, לא רק בבריאות, לא רק בקריירה – אלא בהכל. לא לחשוב על השלב הבא, אלא על 10 שלבים הלאה ממנו. להבין שהחיים הם מסע ולא לרדת על עצמך אם את מועדת. להיפך, תמעדי לך בכיף. להתפלש בבוץ לא חייב להיות דבר רע, וגם אם הוא כן, יאללה בסדר. בוץ מתייבש. הוא הופך לקרקע יציבה; זה מה שהטבע קבע, לא אנחנו. הגלגל מסתובב, קארמה איז א ביץ', וואט גואוז אראונד וכו'. תהיי שם בשביל עצמך, כמו מסכת חמצן במטוס. קודם את, אחר כך השאר.