5 גאדג'טים שישדרגו את הקמפינג הבא שלכם

מעיל שהופך לשק שינה, תנור ומקלחת ניידים שנכנסים לתיק, מטען סולארי לסמארטפון ובקבוק עם פילטר מיוחד. אספנו בשבילכם את הגאדג'טים שישדרגו את הטיול הבא שלכם בטבע

קמפינג. צילום מסך
קמפינג. צילום מסך
28 באוקטובר 2014

קשה למצוא צעירים בישראל שלא נסעו לטיול של אחרי צבא. בין אם זה במזרח, בדרום אמריקה או באוקיאניה – זו הדרך הישראלית. טיול כזה, שנמשך לפחות כמה חודשים, כולל בדרך כלל מספר טראקים של כמה ימים לפחות בחיק הטבע. במקרים רבים, אלו הם הימים הקשים ביותר בטיול שבוחנים את האופי האמיתי של אדם ואת התושייה שלו אל מול איתני הטבע. למזלנו, קיימים לא מעט גאדג'טים שעשוים לספק הקלות במבחן זה. אספנו בשבילכם 5 גאדג'טים שיעזרו לכם לצלוח את הטיול הבא שלכם בטבע.

מעיל שק שינה

כל מי שבילה פעם לילה באזור הררי גבוה בו הרוח מקפיאה לכם את העצמות, יודע שהזמן שלוקח לחמם את שק השינה עם חום הגוף שלכם, מרגיש כמו נצח בגיהנום קפוא. הפתרון המתבקש הוא פשוט – ללבוש מלכתחילה את שק השינה עליכם. זה אולי נשמע מטורף, אבל יש כבר מספר חברות שמייצרות מעילים שהופכים לשקי שינה במספר פעולות פשוטות. המעיל של חברת JakPak לא רק מסוגל להפוך לשק שינה, הוא הופך גם לאוהל (בערך). בהחלט מומלץ לטראקים וטיולים במקומות מאוד קרים, במיוחד בלילות. ניתן לרכוש את המעיל דרך האתר של חברת JakPak במחיר של 200 דולר.

בקבוק מים עם פילטר מיוחד

בכל טראק שנמשך לפחות מספר ימים, אחת הדאגות השכיחות ומרכזיות ביותר היא כמות המים שברשותכם בכל רגע נתון. אם חולפים ליד מקור מים כלשהו, תמיד אפשר למלא מחדש את המימיה, אך יש להיזהר מכיוון שהמים אינם תמיד ראויים לשתייה ואף עשויים להיות מסוכנים (למען ההגינות, גם לשתות מים מהברז במדינות רבות היא לא חוויה סימפטית במיוחד). בשביל להתגבר על בעיה זו המציאו את ה-LifeSaver, מימיה שכבר מגיע עם פילטר מובנה. ניתן למלא מים אפילו משלולית או ממקור מים עומדים, והבקבוק יסנן את הבוץ, הלכלוך והפתוגנים השונים מהמים ללא כל עזרה מכימיקלים. ניתן לרכוש את הבקבוק מאמזון במחיר של 163 דולר.

בקבוק עם פילטר. צילום מסך
בקבוק עם פילטר. צילום מסך

מטען סולארי למכשירי חשמל

בזמן טיולים בטבע כמעט בלתי אפשרי למצוא מקור חשמל כלשהו (אלא אם אתה עובד בחברת חשמל, ואז זה גם חינם). הפתרון הכי טוב להטעין את כל המכשירים החשמליים שלכם, ובעיקר את הסלולרי, הוא קולט סולארי נייד. כיום יש קולטים בכל הגדלים והצורות כך שניתן למצוא את האחד שמתאים לכם. ניתן לרתום אותו לתיק בזמן ההליכה בשעות היום, כך שבזמן שעוצרים בלילה בכדי להקים מחנה, אפשר ליהנות מסוללה מלאה. אם אתם לא בטוחים איזה מטען סולארי מתאים בשבילכם, שווה לכם לבקר בעמוד הבא, בו ישנה השוואה מעמיקה בין הדגמים השונים בטווח מחירים שנע בין 60 דולר ל-230 דולר.

תנור נייד לשטח

לאחר שמסיימים להקים מחנה עם רדת החשכה , אחד הדברים שהכי חשוב לעשות הוא להקים מדורה. זה יעיל בשביל תאורה, חום, בישול, הכנת משקה חם ואולי גם מרשמלו. כיום יש פתרון קל הרבה יותר מאשר הכנת מדורה – BioLite Camping Stove. מדובר בתנור נייד ואלחוטי שלא רק שאינו זקוק לחשמל בשביל לפעול, אלא הוא גם מסוגל להטעין מכשירי חשמל בעזרת כבל USB. בעזרתו תוכלו לבשל אוכל, להרתיח מים ואפילו להתחמם. חומר הבערה היחיד שהתנור זקוק לה הוא פסולת ביולגית, כלומר זרדים, עלים, חתיכות עץ או כל חומר אורגני דליק. מחיר ההתנור הוא 150 דולר וניתן לרכוש אותו בלינק הבא.

מקלחת ניידת

אם יש משהו נדיר יותר ממקור חשמל בטראקים, זה כנראה מקלחת נורמלית. אך גם לבעיה זו מצא עולם הטכנולוגיה פתרון – מקלחת ניידת. מדובר בשק מיוחד שניתן למלא אותו במים ובקצה השני שלו יש ראש מקלחת. שק מלא יספיק למקלחת של 8 וחצי דקות בעוצמה מלאה. כשלא משתמשים בשק המקלחת, ניתן לקפל אותו ולהכניס לתיק, והוא כמעט ואינו תופס כלל מקום. אולי לא יהיו לכם מים חמים, אבל רק האפשרות להתקלח ולהרגיש נקי (גם אם לרגע) באמצע טרק, זה יתרון ענק בפני עצמו. מחירה של המקלחת הניידת הוא 32 דולר וניתן להזמין אותו דרך אמזון.

מקלחת ניידת. צילום מסך
מקלחת ניידת. צילום מסך