5 הבקלאוות הכי חלומיות בתל אביב

אחרי המלבי והכנאפה הגיע זמנה של הבקלאווה לככב, עם תוספות מרעננות כמו גלידת יוגורט, אגוזי לוז ותועפות פיסטוק. ויש גם גרסה טבעונית כמובן

שף קבוע? במקום שאליו אנחנו הולכים לא צריך שף קבוע. L28 (צילום: יונתן בן חיים)
שף קבוע? במקום שאליו אנחנו הולכים לא צריך שף קבוע. L28 (צילום: יונתן בן חיים)
15 בספטמבר 2019

L28

בבקלאווה הבצק עושה את ההבדל. במקרה הנוכחי, הפילו נאפה בתנור ונותר דקיק אך פריך בעת ובעונה אחת, ויוצר ביס מתפצח המזכיר מעט קנולי. מילוי של קרם פיסטוק חלומי עם מרקם מלטף וחד פעמי, זילופי דבש הדרים ושבבי פיסטוק חלבי משלימים את תצוגת התכלית הזאת. לצד הבקלוואה מוגשת גם גלידת יוגורט צוננת שמאזנת את המתיקות. ליקקנו את האצבעות. ליטרלי (43 ש״ח).

L28

מנאל

הבקלוואה הזאת מכילה 90% פיסטוק, כיוון ששכבות בצק הפילו נאפו עם מחית פיסטוק עשירה. המילוי גם הוא עשוי קרם פיסטוק נפלא ועשיר. המנה בגודל קטן אך ראוי, כמו טבלה מזוקקת של פיסטוק שלא מכביד מדי. פינוק אולטימטיבי לצד הקפה (13 ש״ח למאה גרם).
בוגרשוב 61

מנאל (צילום: יח"צ)
מנאל (צילום: יח"צ)

גרקו

במסעדה היוונית מגישים הומאז׳ מסקרן לבקלוואה לפי מתכון יווני מסורתי, עם 33 שכבות עלים של בצק פילו, לזכר ישו שנצלב בגיל 33. גם בלי ההיסטוריה, הבקלוואה הזו היסטרית בהחלט: שכבות הבצק אווריריות ומשוכות בדבש, ממולאות באגוזי לוז טחונים היטב, ועם ניחוח קינמון ונגיעת ציפורן מפתיעה. לא להחמיץ (38 ש״ח).

גרקו (צילום: אנטולי מיכאלו)
גרקו (צילום: אנטולי מיכאלו)

גרקו

יאפה כנאפה

ידוע שתור ארוך לא משקר, והתור ברחוב עולי ציון ארוך ומשתרך. מלבד הכנאפה, שאותה היללנו ונמשיך להלל, מגישים שם בקלוואה נהדרת עם דבש ופיסטוק ממולאת בגלידת יוגורט עיזים תוצרת איסטנבול. חמימות הבקלוואה פוגשת את קרירות הגלידה החמצמצה והמצוינת ויוצרת שילוב חלומי למדי.
20 ש״ח, עולי ציון 24, 03-970-2051

יאפה כנאפה (צילום: נטלי חסין)
יאפה כנאפה (צילום: נטלי חסין)

ממתקי מאלק

חגיגה של קינוחי המטבח הערבי למביני דבר. בגזרת הבקלוואה, מוגשת כאן בקלוואה קלאסית אמיתית, היא נאפית במקום ונותרת חמימה וטרייה, ממולאת באגוזים טחונים, פניני פיסטוק ודבש. גם הגרסה הטבעונית מצוינת ולא חוטאת במתיקות יתרה או טעם סינתטי.
15 ש״ח למאה גרם, יהודה הימית 36. 0547-87-8780

ממתקי מאלק (צילום אחמד גלמאנה)
ממתקי מאלק (צילום אחמד גלמאנה)