5 דברים שירימו לכם את המצב רוח, לא משנה מאיזו סיבה

כבד עליכם להרים אפילו מזלג? זה הזמן לעשות דברים שיעשו לכם טוב, ויש לנו כמה הצעות. כמו שרבין אמר: "המציאות היא לאנשים שלא יכולים להתמודד עם סמים"

המלבישה.
המלבישה.

סרט

המלבישה (The Dressmaker)
פנינה אוסטרלית בכיכובה של קייט וינסלט שלא קיבלה את ההכרה לה היא ראויה. מירטל "טילי" דאנג' (וינסלט) שבה לעיירה שכוחת האל בה גדלה לאחר שגורשה ממנה 25 שנים קודם לכן, לטפל באמה התמהונית. חמושה במכונת תפירה, בלוק נוטף שיק ובאטיטיוד שאין שני לו מנסה טילי לכבוש מחדש את לבבות התושבים בכוחו הבלתי מעורער של המייקאובר. מדובר בדרמה עסיסית עם סיפור אהבה וטוויסט נועז. ואם כל זה לא הספיק לכם, אז בונוס: ליאם המסוורת' בלי חולצה.

בימוי ג'וסלין מורהאוס, 2015, אוסטרליה

משקה

קפה קר
ככל יתר הסמים, קפה מספק בריחה מיידית מרגע בלתי נסבל. שלא ככל יתר הסמים, הוא זול למדי, זמין לכם במטבח הבית או המשרד וקל לצריכה עצמית. בנוסף, צורתו הקפואה מנחמת במיוחד בימים שמשיים עגומים שכאלה. שתייה של כוס אמריקנו קר תגרום לכם לאפקט היי של כ-20 דקות, ואם תגדילו ותחליטו ללגום אייס קפה, יתכן שתקבלו brain freeze שיחווט ולו לרגע קט את הנוירוטרנסמיטרים במוח שלכם, יכניס אתכם להתקף חרדה ויגרום לכם להעריך את העובדה שכן, המצב לא משהו בכלל, אבל לפחות אתם בחיים. כשחושבים על האלטרנטיבה, זה לא רע בכלל.

קפה קר. צילום: יח"צ
קפה קר. צילום: יח"צ

סידרה

נני
הסדרה על נני פיין בגילומה של פראן דרשר עומדת במבחן הזמן ויש לה כמה נכסים נוסטלגיים שאי אפשר לעמוד בפניהם (בראש ובראשונה: שיר הפתיחה האיקוני, שלבדו יכול להרים לכם את החיים). עם בדיחות מדויקות ובגדים מופרכים "נני" תחזיר אתכם לשנות ה-90, תקופה בה התחממות כדור הארץ היתה רק פנצ' ליין משעשע.

 

View this post on Instagram

 

A super casual look.⁣ ⁣ Three-tone Western shirt by @toddoldham ???

A post shared by Fran Fine Fashion (@whatfranwore) on

שיר

Orange Juice – Rip it Up
מבחינה סטטיסטית והיסטורית, אין כל סיבה להיות אופטימי. הקיום הוא הוכחה ניצחת לכך שכל מה שגרוע עכשיו רק יקצין: האקלים ימשיך להתחמם, מיליציות טרור ימצאו דרכים אפילו מטורללות יותר מעריפת ראשים כדי להטיל אימה על אוכלוסיות בלתי־מעורבות וישישים שפעם האמינו בדרך השלום יגלו שבעצם אין להם כבר זין לכלום ושהם שונאים פליטים ומיעוטים ואחריהם המבול וכו'. אבל יש אבל. לפעמים קורים דברים מוזרים, בעיקר במדינות סקנדינביה; חוקים להפללת צרכני זנות עוברים ואפילו נאכפים, פסולת מופרדת אשכרה מגיעה למפעלים למיחזור וכלכלנים עובדים על דרכים פלאיות שיסייעו לנו להיפטר ממוסד העבודה. אם החתול המזורגג של שרודינגר יכול להיות חי ומת באותו הזמן, למה שכל הדברים האלה לא יוכלו להיות נכונים יחד? לכל הפחות, עד שצד אחד ינצח (אם בכלל), כל אחד יכול להסתכל על החתול שפחות מעציב אותו. בשביל אנשים מסוימים החתול הזה הוא אדווין קולינס, סקוטי ג'ינג'י חמוד שכתב פעם את השיר המופלא הזה על הרס והתחדשות, וגרם לו להישמע פאנקי וקולי ומדבק כך שאף אחד לא יחשוד שהוא בכלל בעל משמעות מדהימה.

בילוי

הפי האוור בהוטל מונטיפיורי
הטיפול המסור של הצוות, הלוקיישן המהודר, הסנדוויצ'ונים הקטנים בסגנון ארמון בקינגהם המוגשים (ללא תשלום!) לצד המשקאות יוצרים חוויה רחוקה ככל האפשר. אסקפיזם זאת גם דרך להתמודד עם המציאות.

הוטל מונטיפיורי. מונטיפיורי 36, תל אביב. 

הפי האוור בהוטל מונטיפיורי (צילום: צילום: שירן כרמל)
הפי האוור בהוטל מונטיפיורי (צילום: צילום: שירן כרמל)